Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2017-06-12 17:30
Paweł Molgo i Rafał Marton wygrywają Rajd Warszawskie Safari
Paweł Molgo i Rafał Marton wygrali NAC 38. Rajd Warszawskie Safari – trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Załoga startująca Toyotą Hilux, po zwycięstwie na najdłuższym w rajdzie niedzielnym odcinku „Poligon”, kontrolowała sytuację i w świetnym stylu zakończyła rozgrywane w Warszawie zawody. Był to także wymarzony powrót Pawła Molgo do rywalizacji w krajowych mistrzostwach. Drugą pozycję zajęli Miroslav Zapletal z Bartoszem Momotem. Aktualni Mistrzowie Polski startujący Fordem F150 EVO stracili do zwycięzców 3 minuty i 16 sekund. Z trzeciego miejsca cieszył się duet Zdenek Porizek i Pavel Vaculik również startujący Fordem. Ich strata do Molgo i Martona wyniosła już jednak ponad dziesięć minut. Czołowa trójka klasyfikacji generalnej rajdu to także podium grupy T1. W grupie T2 najszybsi okazali się Robert Kufel z Danielem Dymurskim. Wyprzedzili oni Grzegorza Szwagrzyka i Jakuba Molitera. W grupie TH triumfowali Aleksander Szandrowski z Rafałem Płuciennikiem. Drugą pozycję wywalczyli Robert Łyżwa i Michał Krotiuk, a najniższy stopień podium należy do Krzysztofa Bieguna i Tomasza Dołhana. Klasę Open wygrał Paweł Liczycki z Grzegorzem Komarem. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Filipa Łukasika i Bartosza Krencika.

W klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zwyciężyli Łukasz Bzdyl z Mariuszem Włosińskim. Na drugiej pozycji znaleźli się Tomasz Kobyłecki z Michałem Pawłowskim, a trzecie miejsce wywalczyli Piotr Burchacki z Tomaszem Janikiem. Jacek Soboń z Waldemarem Niezabitowskim byli najszybsi w grupie S1-3000 wyprzedzając Mateusza i Patrycję Marciniak. W S1+3000 wygrali Łukasz Bzdyl i Mariusz Włosiński przed Piotrem Burchackim i Tomaszem Janikiem. Trzecie miejsce zajęli Jakub Jęch i Łukasz Kujbida. W grupie S2 triumfowali Tomasz Kobyłecki z Michałem Pawłowskim. Na drugiej pozycji znaleźli się Dariusz i Bartłomiej Krzywkowski, a trzecie miejsce zajęli Daniel Stachurski i Krzysztof Krupa.

Zacięta rywalizacja trwała w Pucharze Dacia Duster Elf Cup. Najlepszą załogą podczas NAC 38. Rajdu Warszawskie Safari okazali się Jan Kozioł z Piotrem Gregułą. Drugie miejsce wywalczyli Krzysztof Wincentowicz i Bartłomiej Boba, a podium uzupełnili Wojciech Furman z Michałem Augustyniakiem.

Motocykliści rywalizowali w Pucharze Polski w Rajdach Baja. Najszybciej trasę tegorocznego rajdu pokonał Jakub Piątek, który wykorzystał tegoroczny start jako ważny element przygotowań do Rajdu Dakar. Drugą pozycję, z minimalną stratą i po bardzo zaciętej walce, zajął Tomasz Dąbrowski. Trzeci był Jacek Bartoszek. W grupie quadów Q2 najszybszy był Adrian Janik. Wyprzedził on Piotra Serbistę i Krzysztofa Pankowskiego. Grupę Q4 wygrał Arkadiusz Lindner. Na mecie wyprzedził Remigiusza Kusego i Marcina Talagę. W UTV najszybsi byli Mateusz Budziło i Tomasz Waloch. Drugie miejsce zajęli Marek Petters z Tomaszem Barabasem, a trzecią pozycję wywalczyli Grzegorz Skarżyński z Maciejem Golonką.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz ich zespołom za wspaniałą walkę i emocje, których doświadczyliśmy podczas tegorocznego rajdu. Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali organizatorów NAC 38. Rajdu Warszawskie Safari. Szczególnie podziękowania należą się sponsorom, którzy umożliwili sprawne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, a także ich właściwą oprawę. Dziękujemy również przedstawicielom prasy, radia i telewizji za świetne relacje z zawodów. Kibicom i obsłudze odcinków specjalnych należą się ukłony za bezpieczne oraz gorące dopingowanie najlepszym zawodnikom rajdowym w Polsce. Do zobaczenia!
Dodaj do:

(robo)
Offroad /
2021-04-10 22:38:00Sukces Hołowczyca w Drawsku Pomorskim2020-07-30 13:48:00Patrycja Brochocka - kobieta za kierownicą potężnej rajdowej terenówki2020-07-28 13:07:00Puchar Świata FIA wraca na rajdowe trasy2020-07-27 10:04:00Toyoty zdominowały Rajd Baja Szczecinek 20202020-07-25 17:25:00Bardzo dobre wyniki zawodników ORLEN Team w Baja Szczecinek2020-07-15 13:48:00Wysoka Grzęda Baja Poland - najważniejszy rajd w sezonie2020-04-29 09:28:00Zmiany w kalendarzu rajdów terenowych. Co z Baja Poland?2020-04-03 13:26:00Jak Toyota pomogła Fernando Alonso odnaleźć radość z motorsportu2019-12-19 10:14:00Jak Sebastian Rozwadowski przygotowuje się do Rajdu Dakar2019-12-18 19:34:00Dakar 2020 - Kierunek Dżudda!
Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 202109-09.05.2021
Kalendarze:
    Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
    Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.