Rally Bohemia 2010 - najlepsi wśród Polaków | Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta S2000) zostali nowymi liderami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Cersanit Rally Team zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Bohemia Rally - łączonej rundzie Mistrzostw Polski i Czech.
Michał Sołowow był najlepszym polskim kierowcą w rajdzie, zajmując 2 pozycję za aktualnym Mistrzem Polski - Bryanem Bouffierem (Peugeot 207 S2000). Kielecko-krakowski duet wysunął się na prowadzenie w punktacji krajowego czempionatu. Michał Sołowow ma na koncie 135 punktów, drugi jest Kajetan Kajetanowicz (130 pkt), a trzeci Tomasz Kuchar (119 pkt). Zwycięzcą czeskich zawodów został Fin Juho Hänninen (Skoda Fabia S2000), drugie miejsce zajął Bryan Bouffier, a trzecie Czech Martin Prokop (Ford Fiesta S2000).
Ciekawy rajd, z bardzo mocną konkurencją. Mówię tu zarówno o „generalce”, jak i Mistrzostwach Polski. Ta ścisła czeska czołówka jest u siebie niezwykle trudna do pokonania. W RSMP również mieliśmy fantastyczną walkę. Leszek Kuzaj, Tomek Kuchar i Kajetan Kajetanowicz cały czas utrzymywali bardzo szybkie tempo, szkoda tylko, że „Kuzi” nie dojechał do mety. Nie było łatwo uzyskać taki wynik, więc tym bardziej możemy być z siebie zadowoleni. Objęliśmy prowadzenie w RSMP, ale to dopiero połowa sezonu, więc trudno przewidywać jak będzie dalej. Różnica punktowa wcale nie jest duża. Przed nami Rajd Rzeszowski. Do tej pory udało nam się go wygrać dwa razy, więc w tym roku spróbujemy po raz kolejny – powiedział Michał Sołowow.
Na półmetku mistrzostw Polski udało nam się objąć prowadzenie w punktacji RSMP, więc zrealizowaliśmy nasz plan. Różnice punktowe są jednak na tyle małe, że nic nie jest przesądzone. Czeka nas mnóstwo ciekawej i cieżkiej walki do końca sezonu – powiedział Maciek Baran.
Rajd Bohemia - wyniki:
1. Juha Hanninen (Finlandia/Skoda Fabia S2000) 2:01.35,4
2. Bryan Bouffier (Francja/Peugeot 207 S2000) + 20,2 s
3. Martin Prokop (Czechy/Ford Fiesta S2000) +2.00,3
4. Roman Kresta (Czechy/Peugeot 207 S2000) +2.16,5
5. Vaclav Pech (Czechy/Mitsubishi Lancer Evo IX) + 4.03,2
6. Michał Sołowow (Polska/Ford Fiesta S2000) +4.23,5
7. Kajetan Kajetanowicz (Polska/Subaru Impreza STi) +4.56,9
8. Jiri Tarabus (Czechy/Skoda Fabia S2000) +5.01,0
PUNKTACJA RSMP
1. Michał Sołowow 135,
2. Kajetan Kajetanowicz 130,
3. Tomasz Kuchar 119,
4. Leszek Kuzaj 68,
5. Bryan Bouffier 62, (woma) |