Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
RSMP | WRC | RPP | RSME | KJS | Inne | IRC
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2022-07-20 12:14
Blisko 100 załóg w Valvoline Rajdzie Małopolski 2022!
To będzie wyjątkowe wydarzenie rozgrywane na terenach powiatu suskiego oraz powiatu wadowickiego. Już w najbliższy piątek rusza druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który kandyduje do przyszłorocznych mistrzostw Polski, a rozgrywany jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Zawody, których trasy wytyczone są m.in. po drogach Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej, Zawoi czy Stryszowa zgromadzą na starcie blisko 100 załóg!

Zgłoszenia dzielą się odpowiednio na 50 w rajdzie okręgowym (cykle RMP oraz RSMŚl) i 44 w Super KJS (cykl RSPŚ). Listę rajdu okręgowego otwierają liderzy mistrzostw Śląska, Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek (Honda Civic), za którymi ustawiono Krzysztofa Stańdo z Dariuszem Gurdziołkiem (Renault Clio II Sport) oraz Marcina Gluzę z Kamilą Klaczańską (Honda Civic). Kolejne pozycje to duety Pogorzelski/Grzesik (Citroen C2), Kawalec/Krzyżowski (Peugeot 208 GTI RallyN), Mrozek/Wolski (Renault Clio II Sport), Bronikowski/Tkacz (Renault Clio II Sport), Pasterak/Gładysz (Honda Civic Type-R). Dalsze pozycje to napędzane na cztery koła samochody klasy OPEN 1, wśród których są m.in. znane z mistrzostw Polski samochody Rally2, Volkswagen Polo GTI duetu Poloński/Sitek czy Citroen DS3 załogi Temple/Temple.

Najliczniejsza klasa to OPEN 2, w której m.in. mocne samochody napędzane na przód: Peugeoty 208 Rally4 czy Fordy Fiesta Rally4. Nie zabraknie także legendarnych samochodów w klasie CLASSIC, wśród nich Ford Fierra Cosworth 4×4 duetu Suder/Kowalik (aktualnych mistrzów Polski w rajdach historycznych), Audi Quattro załogi Olchawski/Zapart czy Renault Megane Maxi Kuli i Tichanowicza.

Zawody rozpocznie piątkowy odcinek specjalny LURKA Maków Podhalański o godzinie 18:35 (Rynek w Makowie Podhalańskim), następnie załogi pokonają OS 2 Stryszów i ponownie wrócą do Makowa Podhalańskiego. Na sobotę zaplanowano próby OS 4/6/8 Kryterium o Puchar Wójta gminy Stryszów oraz OS 5/7 Sucha Beskidzka, który na koniec zostanie rozegrany jako dodatkowo punktowany TerazDopłata.pl Power Stage. Park serwisowy zlokalizowano na Placu Targowym w Suchej Beskidzkiej, przegrupowanie pod budynkiem ODK w Stryszawie, a metę wraz z koncertem, symulatorami i atrakcjami dla dzieci w okolicach estrady Makowianka w Makowie Podhalańskim.

Więcej informacji dla kibiców: rajdmalopolski.pl/kibice/

Starosta Suski, Józef Bałos: - Szanowni Państwo! Niebawem na drogach naszego powiatu pojawią się załogi startujące w Valvoline Rajdzie Małopolski. Po ubiegłorocznej, pierwszej edycji tej samochodowej imprezy jej organizator Automobilklub Śląski i wspierający go GB Promotion postanowili wrócić na Podbabiogórze i ponownie tu wyznaczyć rajdowe trasy. Nie ma się czemu dziwić, bo powiat suski to jedna z najpiękniejszych krajobrazowo części Beskidów. Docenią to zapewne wszyscy uczestnicy rajdu, jak i miłośnicy sportów motorowych, którzy przybędą do nas z całego kraju. Już dziś życzę kierowcom emocjonującej i bezkolizyjnej rywalizacji, a wszystkim kibicom wspaniałego rajdowego widowiska – wypowiedział się Starosta Suski, Józef Bałos.

Starosta Wadowicki, Eugeniusz Kurdas: - Jest mi niezmiernie miło, że tegoroczna edycja Valvoline Rajd Małopolski zawita także do powiatu wadowickiego. Choć trasa w naszym regionie wieść będzie jedynie przez malowniczy teren gminy Stryszów, korzystając z okazji chciałbym zachęcić do odwiedzenia innych miejsc w naszym powiecie. Stolicą powiatu są Wadowice, miejsce urodzin Jana Pawła II. Rodzinna ziemia Karola Wojtyły przyciąga rzesze turystów pragnących przejść szlakiem dzieciństwa i młodości papieża. Perłą na mapie powiatu jest także Kalwaria Zebrzydowska – jedyna na świecie kalwaria wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powiat wadowicki ma do zaoferowania również inne atrakcje. Na jego terenie znajdują się m.in. liczne zabytki architektury świeckiej oraz ciekawe układy urbanistyczne, np. przepiękny rynek w Lanckoronie. Bez wątpienia jedną z największych atrakcji powiatu jest Jezioro Mucharskie. To niezwykle urokliwe i malownicze miejsce, którego klimat tworzą zapora wraz z otaczającymi ją górami oraz pięknie zachowaną przyrodą. Osoby preferujące turystykę aktywną znajdą w naszym powiecie liczne szlaki turystyczne oraz sieć ścieżek rowerowych. Nie będą się nudzić także pasjonaci kajakarstwa, jazdy konnej, wędkarze, grzybiarze, czy np. miłośnicy rodzinnych parków rozrywki (w Inwałdzie znajduje się jeden z największych tego typu obiektów w Polsce). Nie można zapomnieć o bazie noclegowej. Ta, obok hoteli, jest oparta o znakomicie rozwijające się gospodarstwa agroturystyczne. Podsumowując – piękna przyroda, różnorodna architektura oraz szeroki wachlarz propozycji turystycznych wraz z rozwiniętą bazą noclegową sprawiają, że powiat wadowicki to region, w którym warto zaplanować urlop. Czekamy na Państwa o każdej porze roku. ???? Kończąc, wszystkim załogom Valvoline Rajd Małopolski 2022 życzę emocji sportowych na najwyższym poziomie a kibicom niezapomnianych przeżyć.

Burmistrz Makowa Podhalańskiego, Paweł Sala: – Valvoline Rajd Małopolski, który startuje w najbliższy piątek w Makowie Podhalańskim zapowiada się wspaniale. Do rywalizacji stanie blisko 100 załóg i pierwsza odsłona rajdu odbędzie się na ulicach naszego miasta. Doświadczenia z poprzedniej edycji pokazały, jak atrakcyjne i efektowne mogą być rajdowe zmagania wokół ronda i na wąskich uliczkach. Doceniają to kibice, którzy tłumnie dopingują startujących zawodników. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja przyciągnie licznych entuzjastów rajdów samochodowych do gościnnego Makowa Podhalańskiego, będą pozytywne emocje, interesujące samochody, ekscytujące zmagania sportowe. Wiem, jak wiele trudu musieli włożyć organizatorzy w przygotowanie i zabezpieczenie imprezy: Automobilklub Śląski i GB Promotion, co gwarantuje wysoką jakość i pełny profesjonalizm. Życzę zawodnikom sukcesów sportowych, a kibicom niezapomnianych wrażeń. Ufam, że Valvoline Rajd Małopolski już na stałe zagości w Makowie Podhalańskim i z każdym rokiem będzie gromadził gwiazdy motosportu i rzesze kibiców.

Wójt Gminy Zawoja, Marcin Pająk: – Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który w tym roku rozegrany zostanie także na terenie Zawoi w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Organizatorzy szykują emocjonujące widowisko dla kibiców oraz wiele dodatkowych atrakcji, które sukcesywnie będą prezentowane. Zapraszamy zatem Państwa do Zawoi – jednej z najpiękniejszych miejscowości turystycznych południowej Polski. Właśnie tu, w Zawoi u stóp Babiej Góry – Królowej Beskidów czekają na Państwa urokliwe zakątki i bajeczne krajobrazy, przepyszna kuchnia serwowana w regionalnych karczmach i niepowtarzalny folklor babiogórski. Zawoja to również zabytki architektury Drewnianej i bogata infrastruktura turystyczna. W Zawoi można aktywnie spędzić czas spacerując po szlakach turystycznych, ścieżkach edukacyjnych, jeżdżąc konno czy na rowerze. Zawoja dysponuje funkcjonalnym i różnorodnym zapleczem noclegowym. Usługi noclegowe świadczone są w ponad 3000 miejsc noclegowych, w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych. Jeszcze raz gorąco zachęcany do odwiedzenia naszej pięknej miejscowości. Spotkacie się tutaj Państwo z życzliwością i gościnnością naszych mieszkańców.

Wójt Gminy Budzów, Jan Najdek: - Na ulicach naszej gminy od wielu lat pojawiali się zawodnicy rajdowi, którzy rywalizowali w Rajdzie Żubrów czy Rajdzie Krakowskim. Tym razem obejrzymy zmagania w Valvoline Rajdzie Małopolski, który kandyduje do mistrzostw Polski. Cieszę się, że gminę Budzów odwiedzi z pewnością sporo zawodników, ale też i turystów, którzy skorzystają z naszych pięknych i turystycznych terenów. To promocja dla regionu, ale i także ciekawe wydarzenie. Zachęcam do bezpiecznego kibicowania i życzę wszystkim, by znaleźli się na mecie.

Sponsorem tytularnym rajdu jest firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: Starosta Suski Józef Bałos, Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas, Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk, Wójt Gminy Zembrzyce Łukasz Palarski, Wójt Gminy Stryszów Szymon Duman, Wójt Gminy Stryszawa Rafał Lasek oraz Wójt Gminy Budzów Jan Najdek.

Partnerami zawodów są: VD, Powiat Suski, Pochłopień, Akces, LURKA, Blachdom Plus, Firma Budowlana Lichosyt, TerazDopłata.pl, Auto-serwis Jancarz, Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim, FinishA, Ostruszka Ubezpieczenia, Traviata, Żarpłyt, Solparts, BSG Parts, Block Motorsport, Woodica, Aquer, Kolor Plus Studio, Ekoinstal, Wulkan, Honda Kolaczek, RacingShop.pl, Cztery Pliszki, Mosur Warsztat, Electris, Litdrew.pl, Gummi Serwis, Auto Lux, Akces Plast, HyperNET, Pełna Chata, Drogbud Sobaniak i Sużyw.

Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, Radiostrada, EVO Magazine, Kronika Beskidzka, Moto Radio, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, DlaWas.info, suskiDlaWas.info, malopolskaonline.pl, SuchaInfo.pl, Rozmus Photography oraz eWRC-results.com.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.
Dodaj do:

(robo)
Rajdy / Inne /
2024-04-12 19:10:00Jeden zespół - dwie Fabie w Memoriale!2023-02-02 11:07:00Wielicki PLATINUM Rajd Memoriał po raz siódmy2022-09-30 18:17:00Radosław Ćwięczek - Powrót do Wisły po 15 latach!2022-07-22 15:59:00Radek Ćwięczek przed Rajdem Małopolskim2022-07-18 22:26:00Valvoline Rajd Małopolski już w ten weekend!2022-06-27 22:10:00Dziewięć odcinków specjalnych Valvoline Rajdu Małopolski 20222021-05-05 11:14:0028 pozycji na liście zgłoszeń Memoriału JKuliga i M.Bublewicza2021-04-08 22:32:00Zmiana daty PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza2021-03-08 16:32:00PLATINUM 5. Rajd Memoriał z sześcioma odcinkami specjalnymi
Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 202109-09.05.2021
Kalendarze:
  Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
  Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

  Więcej informacji   Logowanie
  Login:
  Hasło: 
  © 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
  Ta strona używa Cookies

  Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

  Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

  Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

  Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

  Akceptuj cookies