Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2015-06-19 09:19
Komentarze przez EHC Limanowa
77 zawodników zgłosiło się do wyścigu górskiego w Limanowej stanowiącego rundy Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Prezentujemy wybrane komentarze zawodników przed wyścigiem: Tomasz Myszkier, Grzegorz Kozioł, Paweł Gos, Roman Baran, Jędrzej Szcześniak, Michał Ratajczyk, Marcin Wrona, Grzegorz Miksa, Marcin Gładysz.


Tomasz Myszkier przed GSMP Limanowa 2015

Tomasz Myszkier: „Tak ułożył się ten weekend, że w chwili gdy zawodnicy zjeżdżają w nasze okolice na Rajd Kaszub, to my jesteśmy w podróży w drugą stronę. Powód jest jednak wyjątkowy ponieważ przed nami dwie rundy na pięknej trasie Przełęczy pod Ostrą. Limanowa, jeśli chodzi o wspomnienia to przede wszystkim do głowy przychodzi mi pierwszy start tutaj, ponieważ wtedy był to wyścig górski po… śniegu. Mój najlepszy wynik to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i nie było by w tym może nic wyjątkowego, gdyby nie był to wynik wywalczony N-grupowym Lancerem przy mocnych opadach deszczu na ciętym slicku. Więc mam z tym miejscem ciekawe wspomnienia. To co pamiętam z tamtych startów to bardzo dobra organizacja, równa, dobrze przygotowana trasa i atmosfera. Z tego co słyszałem to w tej kwestii jest teraz jeszcze lepiej.

Kolejne wyzwanie przede mną i przed naszym samochodem. Trasa jest szybsza i zakręty są dużo bardziej łagodne niż w Siennej, więc Porsche lepiej pasuje do takiej charakterystyki. Te dwie trasy są tak od siebie różne, że ciężko wykorzystać, jakieś doświadczenia sprzed dwóch tygodni. Znów stawiamy na zbieranie doświadczeń i dopracowanie ustawień. Przed tym startem zmodyfikowaliśmy tylko trochę aerodynamikę, więc można powiedzieć, że zmiany są kosmetyczne.

Stawka jest mocna, a ja właśnie najlepiej się czuje w gronie mocnych rywali, więc z pewnością też będziemy walczyć o wysokie miejsce i punkty.

Jedyne co mogę powiedzieć na minus to sposób, w jaki zaplanowano kalendarz. Dwa tygodnie to dla zawodników, zwłaszcza tych z dalszych części kraju to chyba jednak za mało. Oczywiście im więcej startów i okazji do jeżdżenia, tym lepiej, ale dla mnie osobiście pod względem rodzinnym i zawodowym jest to jednak uciążliwe.

Naszymi partnerami w Limanowej będą: Sentoza Golf, IRMEX.eu, VECO, KJK Tools oraz obejmujący nas patronatem medialnym portal GSMP.pl.”


Grzegorz Kozioł powalczy w FIA Hill Climb Championship

W ubiegłym roku Grzegorz Kozioł startujący Mitsubishi Lancerem Evo w grupie A otarł się o podium rundy Mistrzostw Europy zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii I. W tym roku z pewnością plan jest aby poprawić ubiegłoroczny wynik i ponownie wygrać grupę A, w której nie brakuje zagranicznych kierowców.

Do zawodów, które rozpoczynają się w piątek 19 czerwca zgłosiło się 77 zawodników. W grupie A wystartuje 9 zawodników, w tym aż 7 w samochodach +2000. Wśród nich jest i krakowski Mistrz Polski tej grupy z 2013 i 2014 roku Grzegorz Kozioł, który zapowiada walkę o najwyższe stopnie podium.

Zawody na trasie Stara Wieś – Przełęcz Pod Ostrą są domowym wyścigiem Kozioła. Trasa licząca 5493 metry składa się z 33 zakrętów. Jest to jedna z najlepiej zabezpieczonych tras wyścigów górskich w Polsce, ale zarazem jedna z najbardziej nieprzewidywalnych i technicznych odcinków, na których zawodnicy ścigają się pod górę.

6 runda FIA European Hill Climb Championship oraz 5 i 6 runda GSMP rozpoczynają się w sobotę o godzinie 7:30 podjazdem treningowym. Pierwsze podjazdy wyścigowe wystartują o 13:30. W niedzielę start wyścigów przesunięty został na 11:00.

Grzegorz Kozioł: Limanowa to mój domowy wyścig. Podczas zbliżającego się weekendu rozegramy 5 i 6 rundę GSMP, ale wśród zawodników pojawią się również kierowcy startujący w Mistrzostwach Europy. Odcinek Stara Wieś – Przełęcz Pod Ostrą to najlepiej zabezpieczona trasa i miejmy nadzieję, że w tym roku będzie dla mnie równie łagodna jak było to w poprzednim sezonie kiedy udało mi się dwukrotnie wygrać grupę A i stanąć na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Liczę na dobrą pogodę, wspaniałą walkę na trasie oraz rywalizację polskich i zagranicznych zawodników. Serdecznie zapraszam wszystkich fanów motorsportu z Krakowa i okolic do Limanowej już w tą sobotę i niedzielę, na wielkie święto wyścigów górskich. Dziękuję moim sponsorom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax oraz Witek Motorsport i Team Promotion Marketing i PR Sportowy za wsparcie w tym sezonie. Przyznam się, że miałem już okazję zapoznać się z trasą dwukrotnie i liczę na to, że pomoże mi to w zdobyciu jak najlepszej lokaty w międzynarodowych zawodach.


Paweł Gos debiutuje w Mistrzostwach Europy

Najdłuższa i najbezpieczniejsza trasa wyścigu górskiego w Polsce, najlepsi europejscy kierowcy i mistrzowie to tylko kilka powodów dla których warto wybrać się na 7 Wyścig Górski Przełęcz Pod Ostrą, który rozegrany zostanie w dniach 19-21 czerwca w okolicach Limanowej.

Na starcie 5 i 6 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 6 rundy FIA European Hill Climb Championship, kibice zobaczą 77 zawodników, w tym debiutującego w tym sezonie Pawła Gosa za kierownicą Subaru Imprezy w grupie aut historycznych C7. W tej stawce Paweł rywalizować będzie z dwoma BMW M3 oraz Mitsubishi Lancerem, a także Hondą Integra, Peugeotem 306 GTI i Fiatami Cinque i Seicento oraz Peugeotem 106.

Rozgrywane po raz 7, zawody w Limanowej stanowią wyzwanie dla wielu kierowców, bowiem trasa, która wydaje się banalna, podczas wyścigu umie pokazać swój temperament. Na odcinku 5493 metrów jakie liczone są od startu w Starej Wsi do Przełęczy Pod Ostrą znajdują się 33 zakręty w tym 3 nawroty, które stały się atrakcją dla wszystkich kibiców.

Po udanym wyścigu w Siennej na swoim terenie, Paweł Gos chciałby powtórzyć wynik i pojawić się na podium w grupie C7.

Paweł Gos: Kompletnie nie znam trasy w Limanowej, dlatego jestem już na miejscu i od dzisiaj chcę pojeździć i poznać nowy dla mnie odcinek, na którym podczas zblizająćego się weekendu 20-21 czerwca będziemy walczyć w 5 i 6 rundzie GSMP. Cały czas zdobywam doświadczenie. Pierwsze międzynarodowe zawody zaliczyłem w tym roku w Załużu, dlatego tym razem nie jadę już jako świeżak. Kontakt z zagranicznymi kierowcami pozwala sprawdzić się nie tylko w gronie krajowych zawodników. To świetny poligon doświadczalny. Na pewno karty będzie rozdawała pogoda, która ma popsuć wszystkim humor. Opady deszczu rzeczywiście mogą spowodować, że będziemy jeździli dużo wolniej. Z drugiej strony zrobi się ciekawie i znaczenie odgrywać zaczną opony i napęd na cztery koła. W Limanowej jedziemy dwoma samochodami. W Lancerze w grupie A pojawi się Rafał Serafinowicz, a zespół Exact Systems Race & Rally Team uzupełni moje Subaru. Zapraszam kibiców na trasę i do zobaczenia podczas wyścigu.


Roman Baran przed rundami w Limanowej

Od 19 do 21 czerwca na trasie ze Starej Wsi do Przełęczy pod Ostrą odbędą się kolejne eliminacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rundy Mistrzostw Europy. Na trasie wyścigu po raz kolejny pojawi się zeszłoroczny Mistrz Polski w klasie E1-2000 Roman Baran w Renault Clio Sport. Tym razem w klasie E1-2000 zgłosiło się czterech Polaków wśród nich Rzeszowianin Roman Baran.

W piątek na parkingu przy Limanowskim Domu Kultury od godziny 13.30 będzie trwało Badanie Kontrolne oraz Odbiór Administracyjny. Start do podjazdów treningowych w sobotę – 7.00

Roman Baran: Przed nami kolejne eliminacje na które ja i moje Renault Clio jesteśmy doskonale przygotowani. Zapowiada się fajna rywalizacja w klasie E1-2000 gdzie pojawiło się nas tym razem czterech. Każdy na pewno będzie chciał pojechać szybko by wywieść z Limanowej jak najwięcej punktów. Do rund Mistrzostw Europy zgłosiło się kilka fajnych samochodów, więc będzie można też rywalizować z zagranicznymi kierowcami. Wyścigi w Limanowej mi „leżą” – lubię tą trasę jest bardzo specyficzna, szybka i techniczna. Stan drogi jest bardzo dobry, więc dam z siebie wszystko by pojechać jak najlepiej potrafię.

Dla tych co nie będą mogli się zjawić by dopingować na żywo zapraszam przed komputery do śledzenia mojej strony na facebooku https://www.facebook.com/RomanBaranRacing. Serdeczne podziękowania dla Miasta Rzeszów – stolica innowacji za wsparcie oraz partnerom: Szik, Handlopex, Bendix, LRacing, Carrera, B3Studio, Cutline, Motul, wyscigigorskie.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy i portalowi www.wyscigigorskie.pl za wyjątkowy patronat medialny i najlepsze relacje prosto z tras GSMP. Do zobaczenia.


Jędrzej Szcześniak (DaftRacing) przed 2 rundą Volkswagen Golf Cup

Już w najbliższy weekend (19-21 czerwca) odbędzie się 2 runda Volkswagen Golf Cup na torze Slovakia Ring. Z numerem 7, o jak najwyższe lokaty będzie rywalizował zawodnik DaftRacing - Jędrzej Szcześniak. Weekend zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ równolegle odbędzie się runda World Touring Car Championship (WTCC).

Jędrzej Szcześniak (DaftRacing): Za chwilę druga runda VW Golf Cup na Slovakia Ring, jestem właśnie po testach na Oschersleben, udało mi się mocno przyspieszyć, i nabrać pewności siebie. Bardzo lubię Slovakia Ring, miałem okazję poznać ten tor w zeszłym sezonie podczas startów w Kia Lotos Race, oraz na testach przedsezonowych. Mój optymistyczny plan maximum to pierwsza dziesiątka. Najbliższy weekend zapowiada się bardzo pracowicie dla naszego zespołu, ja startuję w VW Golf Cup, natomiast drugi kierowca DaftRacing – Michał Ratajczyk, będzie walczył o podium podczas GSMP, będących również 6. rundą Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich.

Nasze starty wspiera firma DaftCode której serdecznie dziękujemy. Zapraszam też do śledzenia DaftRacing na naszym profilu facebook.com/daftracing.

Volkswagen Golf Cup 2015 – 2. runda – harmonogram

Piątek, 19 czerwca

15.40 – 16.10 – Trening 1

18.15 – 18.45 – Trening 2

Sobota, 20 czerwca

8.15 – 8.45 – Sesja kwalifikacyjna

18.10 – 18.50 – Wyścig 1

Niedziela, 21 czerwca

14.50 – 15.40 – Wyścig 2


Michał Ratajczyk (DaftRacing) przed 5 i 6 runda GSMP - 7. Wyścig Górski Limanowa

Już w ten weekend, 19-21 czerwca zostanie rozegrana 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, 7. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą, będący również 6. rundą Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. W klasie N+2000 ponownie wystartuje Michał Ratajczyk. Podczas wyścigu zawodnik AK Królewski, będzie rywalizował samochodem Mitsubishi Lancer EVO IX RS reprezentując zespół DaftRacing. Na liście zgłoszeń widnieje łącznie 77 zawodników, którzy będą mieli do pokonania jedną z trudniejszych tras o długości 5493 m. oraz 5,5-procentowym nachyleniu.

Michał Ratajczyk (DaftRacing): Przede mną 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 7. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą, oraz jednocześnie Mistrzostwa Europy. Udało się przygotować samochód, mam nadzieję że trafnie. Między rundami było trochę czasu, więc wystartowałem w Kielcach, co kosztowało dwie półośki, ale dobrze, że to się wydarzyło wcześniej a nie podczas Limanowej. Liczę na to, że auto jest tak jak poprzednim razem świetnie przygotowanie przez 7motorsport. Trasa natomiast będzie dwa razy dłuższa niż w Siennej, i dużo szybsza, obawiam się trochę tak dużych prędkości w zakrętach, ponieważ nie miałem wcześniej z tym do czynienia. W Siennej podczas debiutu udało mi się dwukrotnie stanąć na 1 miejscu podium w N grupie, i tym razem mam nadzieję na powtórzenie wyników w GSMP, oraz oczywiście jak najwyższe lokaty w Mistrzostwach Europy.

Bardzo dziękuję moim sponsorom: DaftCode, technicsystem.pl, oraz kwejk.pl za umożliwienie startu. W ten weekend ja startuję w Limanowej, natomiast drugi kierowca DaftRacing - Jędrzej Szcześniak, będzie walczył na Slovakia Ring podczas 2 rundy VW Golf Cup. Zapraszam serdecznie do kibicowania na żywo jak również śledzenia DaftRacing on-line na profilu facebook.com/daftracing.


Marcin Wrona debiutuje w Mistrzostwach Europy

Gorący weekend w wyścigach górskich zbliża się wielkimi krokami, bowiem już w dniach 19-21 czerwca na trasie ze Starej Wsi do Przełęczy Pod Ostrą odbędą się zawody zaliczane do rundy Mistrzostw Europy, w których wystąpi najmłodszy polski kierowca, 17 letni Marcin Wrona.

Rzeszowianin wystartuje po raz drugi na trasie wyścigu górskiego. Pierwsze szlify zaliczył już podczas rundy FIA Hill Climb Cup w Załużu. Tym razem Marcin stanie w szranki z najlepszymi europejskimi oraz polskimi kierowcami.

W klasie N-2000 w której zgłoszony został Marcin Wrona widnieje 7 zawodników w samochodach Renault Clio oraz Honda Civic Type-R.

W najbliższy piątek odbędzie się badanie kontrolne i odbiór administracyjny, otwierające zmagania zawodników w Limanowej. Sobota i niedziela to rywalizacja na najdłuższej trasie wyścigu górskiego w Polsce. Pierwsze podjazdy treningowe odbędą się już o godzinie 7:30, natomiast wyścigi w sobotę ruszają o godzinie 13:00, a w niedzielę już o 11:00.

Marcin Wrona: W najbliższy weekend czeka na mnie spore wyzwanie. Przyznam się, że odczuwam lekką presję przed zawodami rangi Mistrzostw Europy. Cieszę się, że mogę ponownie w tym sezonie wystartować w wyścigu górskim. Limanowa to najdłuższa trasa, a więc i najwięcej emocji. Weekend ma być deszczowy i dosyć chłodny, ale ja się z tego cieszę. W Załużu pokazałem, że czuję się dużo lepiej na mokrej nawierzchni. Odcinek do Przełęczy Pod Ostrą jest bardzo techniczny i szybki. Jestem debiutantem w tym sezonie i od początku chce zbierać jak najwięcej doświadczenia. Liczę na to, że debiut w rundzie Mistrzostw Europy będzie udany. Ponownie klasa jest bardzo liczna i walka z zawodnikami seryjnych samochodów o pojemności do 2000cm3 będzie od pierwszego podjazdu.

Dziękuję za wsparcie w startach podczas GSMP 2015 moim partnerom: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż oraz firmie Kwaśniak Nieruchomości, która dołączyła do moich sponsorów. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę w okolice Limanowej.


Grzegorz Miksa w 7. Wyścigu Górskim Limanowa

Już 19 czerwca rozpocznie się rywalizacja w Limanowej, stanowiąca 6. Rundę Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (EHC) oraz 5. i 6. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Swój udział w zawodach zapowiedział bielski kierowca Grzegorz Miksa.

Na uczestników 7. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą czeka 5493 m trasy oraz 302 m różnicy wzniesień. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością, a to za sprawą bardzo szybkiej trasy oraz obecności kierowców rywalizujących w Mistrzostwach Europy.

Do rywalizacji stanie 77 załóg, w tym lider kategorii 1 Igor Stevanovski oraz ubiegłoroczny rekordzista trasy Miloš Beneš. Swój udział potwierdzili także najszybsi kierowcy GSMP 2014, w tym Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej, Dubai.

Grzegorz Miksa: – Bardzo się cieszę, że mam możliwość udziału w GSMP Limanowa, startowałem w nim w 2010 roku, dlatego wracam tam z dużym sentymentem. Na wyścig górski moje Subaru zostało nieco inaczej przygotowane, jest lżejsze i generuje większą moc. Zapewniam, że dam z siebie wszystko, aby wykręcić jak najlepsze czasy. Jest to mój jednorazowy występ w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, w dalszej części sezonu planuję kontynuację startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

W tegorocznych zmaganiach Grzegorza Miksę wspierają Kino Helios, firmy: Magneti Marelli, Checkstar, Czanieckie Makarony oraz Radio Bielsko i Radio Express.


Mistrzostwa Europy z Gładyszem

W ubiegłym roku Marcin Gładysz podczas rundy Mistrzostw Europy w wyścigach górskich rozgrywanej w Limanowej znalazł się na drugi miejscu w klasyfikacji generalnej. Czy w tym roku powtórzy swój wyczyn? Tego dowiemy się już w najbliższy weekend 19-21 czerwca, bowiem to właśnie w piątek ruszają zawody FIA Hill Climb Championship Limanowa 2015.

Na liście zgłoszeń widnieje ponad 100 zawodników z całej Europy. Nie brakuje Mistrzów starego kontynentu jak i naszych krajowych czempionów. W klasie E1+2000 fani motorsportu na trasie prowadzącej do Przełęczy pod Ostrą zobaczą blisko 10 konkurentów Marcina Gładysza, który do Limanowej przywiezie Volkswagena Scirocco R.

Wyścig górski w Limanowej to jeden z trudniejszych podjazdów w Polsce. Trasa jest bardzo szybka i śliska, o czym przekonali się najlepsi kierowcy. Wyścig Górski Przełęcz Pod Ostrą to również wielkie święto wyścigów górskich. Co roku na trasie pojawia się kilka tysięcy kibiców, którzy dopingują swoich faworytów.
Już w piątek zawodnicy pojawią się w Limanowej podczas odbioru administracyjnego oraz badania kontrolnego. Na sobotę i niedzielę zaplanowano podjazdy treningowe i wyścigowe. Pierwszy z nich ruszy już w sobotę o godzinie 7:00, kolejny o 9:00, a już o godzinie 13:00 rozpocznie się pierwszy wyścig tego weekendu. Niedziela to jeden odjazd treningowy o godzinie 7:30. Wyścig ruszy o 11:00, a już o 17:30 poznamy zwycięzców weekendu.

Marcin Gładysz: To już w najbliższy weekend powracam na najdłuższą trasę wyścigu górskiego rangi Mistrzostw Europy. Zawody FIA Hill Climb Championship to ponad 100 zawodników, jacy pojawią się w Starej Wsi w okolicach Limanowej aby ścigać się w doborowym towarzystwie. Te zawody są dla mnie domowym wyścigiem. W 2014 roku udało mi się zaliczyć 2 miejsce w klasyfikacji generalnej za kierownicą Volkswagena Scirocco R przygotowanego przez Volkswagen Racing Polska. W tym roku wystawiam ten sam samochód, który jest przystosowany do ścigania się na trasie w Limanowej. To typowo wyścigowa, szybka trasa. Na pewno stoczymy zaciętą walkę z zawodnikami z zagranicy. Jak co roku do Limanowej wybieram się aby walczyć od pierwszego podjazdu, co udowodniłem już kilka razy. Zapraszam wszystkich kibiców na Wyścig Górski Limanowa 2015. Szczegółowe informacje odnośnie zawodów znajdziecie na portalu www.wyscigigorskie.pl oraz na Facebook: https://www.facebook.com/gladyszmarcin. Liczę na dobry wynik, chcę poprawić swój czas z poprzedniego sezonu i podjąć rękawicę. To najdłuższa trasa wyścigu górskiego w Polsce i trzeba wykorzystać jej walory. Jest bardzo wymagająca i nie wybacza błędów popełnianych zwłaszcza w środkowej partii.
Dodaj do:

(robo)

2015-06-24 15:40:00Doskonały występ Michała Ratajczyka w Limanowej2015-06-24 09:12:00Radek Ćwięczek: Ruletka z oponami w Limanowej2015-06-24 08:26:00Mówią po EHC w Limanowej2015-06-21 20:42:00Polak na podium Mistrzostw Europy w Limanowej!2015-06-21 06:32:00Karel Stehlik najszybszy w sobotę w Limanowej2015-06-19 22:31:0072 zawodników na starcie w Limanowej2015-06-19 17:50:00Waldek Kluza przed GSMP Limanowa2015-06-19 11:18:007 Wyścig Górski Limanowa - Dwóch Igorów2015-06-19 09:19:00Komentarze przez EHC Limanowa2015-06-18 09:01:00Dubai w mocno obsadzonej klasie E1 w Limanowej2015-06-15 15:29:0077 zgłoszeń na Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą2015-06-01 18:44:00Ponad 100 zawodników w Limanowej
Kalendarze:
  Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
  Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

  Więcej informacji   Logowanie
  Login:
  Hasło: 
  © 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
  Ta strona używa Cookies

  Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

  Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

  Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

  Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

  Akceptuj cookies