Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2017-05-15 21:21
Mówią po Załużu
Wyścig w Załużu otwarł tegoroczny cykl Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Oto co mówią zawodnicy po zawodach: Łukasz Krasowski, Marcin Wilusz, Grzegorz Kozioł, Waldemar Kluza.

Łukasz Krasowski na podium w debiucie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski

Dwa dni trwała rywalizacja na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, gdzie rozegrano 43. Bieszczadzki Wyścig Górski - pierwszą i drugą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Lista zgłoszeń inauguracji sezonu GSMP 2017 liczyła setkę zawodników, a swój debiut w wyścigach górskich zaliczył w Górach Słonnych reprezentant Automobilklubu Małopolskiego – Łukasz Krasowski, który startował w nowo utworzonej klasie A/PL-Clio.

Łukasz Krasowski: Za mną pierwszy wyścigowy weekend w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Przyjeżdżając do Załuża czułem się nieco onieśmielony rolą debiutanta w tak mocnej i licznej grupie startujących zawodników, ale jednocześnie czułem ogromną radość, że udało się zrealizować cel, o którym marzyłem od lat. Sobotnia część zawodów przywitała nas mokrą nawierzchnią i bardzo zmienną pogodą, na przemian słoneczną i deszczową. Wybór odpowiednich opon był loterią. Mimo tego od samego początku udawało mi się zbliżać czasowo do rywali w klasie i coraz lepiej poznawać charakterystykę trasy. Do podium w A/PL-Clio zabrakło bardzo niewiele, więc plan na niedzielę zakładał „podgryzanie” konkurentów w „Cliówkach” i udało się to zrealizować w stu procentach. Różnice czasowe w klasie były bardzo małe, a dodatkowo bardzo cieszy mnie wygrana na drugim podjeździe treningowym. Ostatecznie niedzielną część 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego ukończyłem na podium w klasie i już z debiutanckiego weekendu w GSMP udało mi się wyjechać z pucharem. Tak udany start nie byłby jednak możliwy bez pomocy moich sponsorów i całego zespołu, który swoją ciężką pracą umożliwił mi skupienie się tylko i wyłącznie na walce z czasem. Wszystkim bez wyjątku serdecznie dziękuję i już nie mogę się doczekać, aż wspólnie zmierzymy się z trasą wyścigu w Magurze Małastowskiej.

Starty Łukasza Krasowskiego w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski wspierają: GLOB CARS – Autoryzowany Dealer i Serwis marek Opel i Ford, Serwis blacharsko – lakierniczy oraz Stacja Kontroli Pojazdów; Firma Ogrodnicza GARDENA www.gardenaogrody.pl; dystrybutor lakierów marki PPG; RACE CAGES – producent samochodowych klatek bezpieczeństwa oraz Racing Shop. Za obsługę techniczną samochodu odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl.


Marcin Wilusz z sukcesem na mecie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego

Bardzo udanie dla zespołu Revline Racing Team zakończył się 43. Bieszczadzki Wyścig Górski – pierwsza i druga runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentujący barwy zespołu Marcin Wilusz ukończył sobotnie i niedzielne zawody odpowiednio na drugiej i pierwszej pozycji w klasie A/PL-Clio i wyjechał z Załuża jako współlider rywalizacji w tej kategorii.

Marcin Wilusz: To był dla naszego zespołu naprawdę udany wyścigowy weekend. Drugie i pierwsze miejsce w klasie A/PL-Clio to świetne rozpoczęcie sezonu i bardzo dobre rozpoczęcie nowego sezonu. Poza drobnym problemem ze wspomaganiem kierownicy podczas sobotnich podjazdów treningowych przejechaliśmy cały weekend bez awarii i mogłem się skupiać jedynie na doborze opon i jak najszybszej jeździe. Rywalizacja w klasie była bardzo zacięta i mam nadzieję, że podobała się kibicom. Jak zwykle do Załuża zjechało się bardzo wielu fanów motorsportu, którym bardzo dziękuję za wsparcie oraz za to, że przed przyjazdem w Góry Słonne nie przestraszyła ich nawet kapryśna pogoda. Przed nami półtora miesiąca przerwy i pod koniec czerwca spotkamy się w Magurze Małastowskiej, na trasie, która należy to moich ulubionych.

Partnerami zespołu są: Producent olejów Revline i Jasol; Stara Wędzarnia Frysztak, a także MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok - Krosno – Jasło. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/revlineracingteam.


Podwójne zwycięstwo w grupie A – mocny początek sezonu Grzegorza Kozioła

Po 43. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim dorobek wygranych Grzegorza Kozioła w stawce Grupy A na trasie w Załużu, zwiększył się do dziewięciu. W ten weekend krakowski kierowca okazał się niepokonany i w dwóch pierwszych rundach sezonu 2017 dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w Grupie A i Klasie A+2000.

Ze wszystkich ośmiu podjazdów, reprezentant FLORA RACING TEAM, zapisał na swoje konto aż siedem. W „generalce” utrzymywał czasy w ścisłej czołówce - w sobotę był szósty, a w niedzielę piąty, co w klasyfikacji samochodów z dachem dało odpowiednio piąte i trzecie miejsce.

Dziękujemy za doskonałą atmosferę w Załużu i już teraz zapraszamy na kolejne dwie rundy w Magurze Małastowskiej.

Grzegorz Kozioł: Ten sezon nie mógł się zacząć dla nas lepiej. W poprzednich latach stawałem tutaj na podium, nawet dwukrotnie, ale wynik z tego roku smakuje wyjątkowo dobrze. Zgodnie z przewidywaniami rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a do tego nie pomagała nam zmienna pogoda. Ciężko pracowaliśmy i widać pierwsze efekty – poprawiłem swój dotychczasowy wynik z Załuża, a do tego jeszcze nigdy tak dobrze nie jechało mi się po mokrej trasie.

Przysłowiową "wisienką na torcie" na koniec było dla mnie trzecie miejsce w GSMP wśród samochodów. Zebraliśmy ważne punkty i piękne puchary, ale przywozimy z Załuża też coś równie cennego – doświadczenie i masę pozytywnej energii na dalszą część sezonu. Jest pięknie i będziemy pracować nad tym, żeby było jeszcze lepiej!

Dziękuje za wsparcie wszystkim kibicom i partnerom FLORA RACING TEAM: Flora, UNI-MATIC, 4turbo.pl, M-Tech, Mateusz Lisowski Driving Experience oraz Buchti.pl Promotion za obsługę medialną.

Zapraszam na oficjalny profil fb.com/FLORARACINGTEAM, na którym znajdziecie więcej naszych materiałów.


Waldemar Kluza po GSMP Załuż – pierwsze zwycięstwo w nowym samochodzie

Za nami pierwszy wyścigowy weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. W sobotę nad trasą zalegały chmury, a wcześniejsze prognozy zapowiadały mocne opady. Na mokrej trasie jazda stała się jeszcze trudniejsza, ale tempo rywalizacji utrzymało się do samego końca.

Waldemar Kluza zgotował nam w Załużu ogromne emocje. Mimo tego, że były to jego pierwsze kilometry w nowym samochodzie, to od początku nawiązał walkę o czołowe pozycje. Na suchej nawierzchni, w dwóch podjazdach treningowych górą był kierowca formuły Vaclav Janik (Norma M 20 FC), a za jego plecami walczyli Igor Drotar, Dubai i Waldemar Kluza. Na pierwszym podjeździe wyścigowym zawodnicy startowali na mokrej trasie. Waldemar Kluza osiągnął najlepszy czas 2:26,988, z przewagą 1,8 sek oraz 2,5 sek nad Karelem Treny (Fabia WRC) i Igorem Drotarem (Fabia R5). W drugim podjeździe Dubai odrobił do zawodnika z Wieliczki 0,5 sekundy, ale nie był w stanie odebrać Kluzie pierwszego zwycięstwa na inaugurację sezonu 2017.

Niedziela to słoneczna pogoda i dużo lepsze warunki do ścigania. Kluza dwukrotnie piąty na treningach, mocna zaatakował w pierwszym podjeździe wyścigowym. Pół sekundy przewagi nad Dubaiem dawały duże nadzieje na drugie zwycięstwo. Niestety w Skodzie Fabia S2000, pojawiły się problemy z silnikiem i Kluza nie był w stanie kontynuować jazdy. Pozostaje niedosyt, ale czasy i tempo, jakie już teraz prezentuje nasz zawodnik to dobra prognoza za sezon 2017.

Waldek Kluza: Dawno nie czułem takich emocji, jak przed startem w Załużu. Samochód był dla mnie zupełną nowością i tak naprawdę dopiero uczyliśmy się siebie nawzajem. Styl jazdy, jakiego wymaga Skoda mocno się różni, od tego, który mam wypracowany ze startów Coltem czy Fiestą. Samochód jest dużo bardziej nerwowy i wymaga większej precyzji prowadzenia. Gdy się już do tego przyzwyczaiłem to jazda dała mi ogromną frajdę. Wszyscy kibice, z którymi się spotkałem powtarzali, że przejazdy były bardzo widowiskowe. Czasy, jakie osiągaliśmy w ten weekend, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, dały pierwsze ważne zwycięstwo i cenne punkty.

Bardzo żałuje tego, że nie mogliśmy dokończyć rywalizacji w niedziele, bo walka o drugie zwycięstwo była w naszym zasięgu. Mimo wszystko wywozimy z Załuża bardzo dużo nowych doświadczeń i jeszcze więcej optymizmu. Samochód ma ogromny potencjał. To wymaga ode mnie jeszcze dużo nauki, ale wiem, że jestem w stanie osiągać jeszcze lepsze tempo. Praca z nową ekipą również układa się bardzo dobrze. Korzystamy wzajemnie ze swoich doświadczeń i to daje wymierne efekty.

Dziękuje serdecznie całemu zespołowi Rexteam za wspólną pracę, partnerom za ich zaufanie, a kibicom za atmosferę. Wszystko to złożyło się na naprawdę wyjątkowy i cenny weekend. W Załużu wspierali nas: Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion. To nasz wspólny sukces!”
Dodaj do:

(robo)

2017-05-18 10:45:00Radosław Ćwięczek wraca z Załuża z dwoma złotymi statuetkami2017-05-15 21:21:00Mówią po Załużu2017-05-15 11:04:00Vaclav Janik i Dubai najszybsi w Załużu2017-05-14 00:06:00Perfekcyjny początek sezonu dla Waldemara Kluzy2017-05-12 23:44:00Radosław Ćwięczek - Drugi sezon Hondą2017-05-12 22:50:00Sanok przywitał Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski2017-05-10 22:51:00Relacja live z trasy w Załużu2017-05-08 20:12:00Setka zgłoszeń na GSMP Załuż2017-04-01 09:30:00GSMP to nie żarty!
XII Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 201806-08.04.2018
3 runda RSMP, 4 runda HRSMP08-10.06.2018
Kalendarze:
1Rajd Świdnicki KRAUSE22.04.2018
2Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec18.05.2018
3Rajd Nadwiślański08-10.06.2018
4Rajd Śląska29.06.2018
5Rajd Rzeszowski09.08.2018
6Rajd Elektrenai07.09.2018
7Rajd Polski21.09.2018
1Bieszczadzki Wyścig Górski11.05.2018
2Wyścig Górski Magura Małastowska15-17.06.2018
3EHC Limanowa27.07.2018
4Banovce – J.Vrsok03.08.2018
5GP Sopot-Gdynia17.08.2018
6Wyścig Górski Czarna Góra31.08.2018
7Wyścig Górski Prządki14.09.2018
Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

Więcej informacji Logowanie
Login:
Hasło: 
© 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
Ta strona używa Cookies

Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

Akceptuj cookies