Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2016-08-18 21:53
Mówią przed GP Sopot-Gdynia
Grand Prix Sopot-Gdynia, który obędzie się w najbliższy weekend, stanowi w tym sezonie XI i XII rundę GSMP. Oto co mówią przed zawodami: Waldemar Kluza, Michał Tochowicz, Dubai, Marcin Wilusz, Wojciech Szulc, Paweł Gos

Pełna mobilizacja w walce o Mistrzostwo Polski

Jeśli powstałby ranking najbardziej wakacyjnych imprez motoryzacyjnych w Polsce to z pewnością na pierwszym miejscu znalazłby się wyścig górski Grand Prix Sopot – Gdynia. Pogoda nie nastraja na weekend wakacyjnie, ale emocje rywalizacji na pewno rozpalą atmosferę. Kibice śledzić będą przede wszystkim pojedynek Waldka Kluzy i Igora Drotara, bo to właśnie między tymi kierowcami rozstrzygnie się walka o Mistrzostwo Polski. Obok Waldka, w stawce zawodników pojawi się również Michał Tochowicz – w ProfiAuto Racing Team więc pełna mobilizacja, a cel na ten weekend jest tylko jeden – wygrana! Trzymajcie mocno kciuki.

Waldemar Kluza: Od rozpoczęcia rywalizacji w rundach GSMP Sopot dzielą nas już tylko godziny. Walka o Mistrzostwo Polski rozstrzygnie się pomiędzy mną, a Igorem Drotarem, a ten z nas kto wygra tutaj, zrobi ważny krok tytułu. Nie będzie już gdzie nadrabiać strat, więc mobilizujemy siły i stawiamy wszystko na jedną kartę.

Podjęliśmy decyzję o wycofaniu z poprzedniej rundy, ale po tamtych problemach nie ma już śladu i wracamy do walki jeszcze mocniejsi. Mamy bardzo wymagającego przeciwnika, dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie Fiesty w jeszcze mocniejszej specyfikacji. Sopot to trasa o bardzo rajdowej charakterystyce i z elementami, których nie znajdziemy w innych rundach, ale ja dobrze się na niej czuje. Mam nadzieję, że pomoże teraz też doświadczenie z poprzednich lat.

Emocje już teraz są wielkie, bo duża jest też stawka, ale jestem bardzo zmobilizowany. Postanowiliśmy razem z rodziną połączyć ten start z urlopem, więc udało mi się odpocząć i w ten weekend obiecuje kibicom, że dam z siebie wszystko. Trzymajcie kciuki za nasz zespół i bądźcie z nami!

Podczas Grand Prix Sopot – Gdynia wspierać nas będą: ProfiAuto, Stalco, TRW, AutoCzesciValdi.pl, Planeta-Budowlana.pl, Millers Oils, Vacat Serwis, Rally-Tech.pl i Buchti.pl Promotion.”

Michał Tochowicz: Trudno chyba o bardziej malownicze miejsce na Badanie Kontrolne, jak sopockie molo. Świetny pomysł i atrakcja dla tłumów ludzi, którzy tam spacerują. Dla nas zawodników to oznacza, że przyszedł czas na kolejną walkę w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jak przystało na wakacyjną rundę – udało się wygospodarować trochę czasu na urlop i odpoczynek, ale od jutra zabieramy się ostro do pracy. Zawody i trasa w Sopocie, to taki ewenement w całym sezonie. Kilometrów do przejechania nie jest dużo, ale pod wieloma względami jest to bardziej odcinek specjalny. Jest też bardzo dziurawo, czyli to wyzwanie i dla nas i samochodów, które trzeba jak najlepiej ustawić pod te nietypowe warunki. Jeździ się tutaj trudno, ale ja się tutaj dobrze czuje i liczę, że teraz będzie tak samo.

Po Banovcach niestety znów z samochodem było dużo pracy. Wróciły problemy ze skrzynią, ale tak łatwo się nie damy. Przyjechaliśmy tutaj walczyć o zwycięstwo w klasie z Jarkiem Adamiakiem. Oczywiście wszyscy mocno trzymamy kciuki za Waldka Kluzę, ale mam nadzieję, że razem dołożyły dla zespołu dobry wynik.

W Sopocie wspierać nas będą: ProfiAuto, K-Sport, Buchti.pl Promotion i GSMP.pl, a nawet moje dwa psy, więc jak widać mobilizujemy w zespole wszystkie siły. Do zobaczenia!!”


Dubai pojedzie o tytuł 2 Wicemistrza w Sopocie

W dniach 20-21 sierpnia kierowcy startujący w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pojawią się w Sopocie podczas 11 i 12 rundy rozgrywanej w ramach 19 Grand Prix Sopot-Gdynia 2016. Na liście znajduje się 57 kierowców, w tym przedstawiciel zespołu 4Turbo – Dubai, dwukrotny Mistrz Polski, który w tym sezonie walczy o 3 miejsce na podium klasyfikacji generalnej.

Dubai: Sopot będzie w tym roku wyjątkowo ciekawy. Po pierwsze ze względu na dużą liczbę zawodników, bo blisko 60 aut, po drugie z powodu samych zawodników z czołówki i to, że Waldek Kluza będzie walczył z Igorem Drotarem o tytuł |Mistrza Polski, a ja z Andrzejem Szepieńcem o tytuł drugiego Wicemistrza Polski. W Sopocie od kilku lat badanie kontrolne odbywało się daleko od kibiców. Cieszy mnie powrót na Molo, gdzie w sezonie wakacyjnym jest centrum atrakcji turystycznych. W końcu jeździmy dla kibiców, dlatego powinniśmy być jak najbliżej nich. Rywalizacja w tym sezonie odbywać się będzie do samego końca sezonu w Korczynie i od teraz każdy wyścig będzie super emocjonujący. O zwycięstwie zaważą tysięczne sekund. Walka z najlepszymi kierowcami w międzynarodowym towarzystwie to to, na co czekałem tak długo. Trasa w Sopocie jest niebezpieczna. Drzewa, które są niezabezpieczone zawsze straszyły. Moc auta na 3050 metrowym odcinku nie gra roli. Liczą się umiejętności i tor jazdy. Szykany, które są bardzo ciasne też robią swoje. Każdy jednak ma takie same warunki i nie można tu marudzić. Mój cel to urywać sekundy w stosunku do sezonu 2015 i być dwukrotnie na mecie. Dziękuję za przygotowanie mojego Lancera BergMonster ekipie 4Turbo, która cały sezon pilnuje aby był on perfekcyjnie ustawiony i z wyścigu na wyścig usprawnia go. Zapraszam do śledzenia zawodów na portalu WyscigiGorskie.pl, który jak zawsze będzie z nami podczas Grand Prix Sopot-Gdynia 2016.

MarWil Racing Team przed startem 19. Grand Prix Sopot – Gdynia 2016

Po wizycie na Słowacji, zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski powracają na rodzime trasy i już w najbliższy weekend rywalizować będą na odcinku z Sopotu do Gdyni, który już po raz dziewiętnasty gościć będzie zawody rangi GSMP. W stawce zgłoszonych zawodników nie zabraknie Marcina Wilusza, który za kierownicą Renault Clio powalczy o zwycięstwo w klasie A-2000 oraz w klasyfikacji Clio Cup.

Marcin Wilusz: Po krótkiej przerwie i absencji na zawodach w Banovcach powracam na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Początkowo nie planowałem wyjazdu do Sopotu, ale interesująca sytuacja punktowa w naszej klasie spowodowała, że ostatecznie ruszamy wraz z zespołem na drugi koniec Polski. Sopot znam dotąd tylko z wakacyjnych wypadów, ale oglądając onboardy z poprzednich edycji wyścigu wiem już, że trasa, na której będziemy się ścigać, choć dość krótka, będzie bardzo szybka i z pewnością nie można ją nazwać łatwą. Mam nadzieję, że uda mi się sprawnie znaleźć sposób na uzyskiwanie na niej dobrych czasów i z nadmorskiej rundy GSMP wyjedziemy w równie dobrym humorze, jaki towarzyszy nam przed startem.

Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok - Krosno – Jasło; WilMar – producent i dystrybutor pelletu opałowego; oraz firma Integro – szyby samochodowe. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.


Wojtek Szulc – lubię Grand Prix Sopot

Wojciech Szulc: Przyszedł czas na nadmorskie rundy GSMP. To fajne miejsce i świetny wyścig. Do Sopotu zawsze wracam z przyjemnością. Trasa jest niezbyt długa, zawsze jest tu spora liczba kibiców, którzy nas dopingują no i organizator zapewnia wyjątkową oprawę zawodów. Odcinek jest nieco niebezpieczny, ale to dodaje smaczku rywalizacji. Trzeba być bardzo mocno skoncentrowanym i nie można popełnić błędu. W tym roku w N+2000 zgłosiło się 4 kierowców, więc będzie z kim się ścigać. W całej grupie N jest nas aż 10, więc frekwencja jak na wakacje dopisała. W zeszłym roku udało mi się uzyskać całkiem dobre czasy na 3050 metrowym odcinku z Sopotu do Gdyni. Liczę na poprawę. Chcę dobrze pojechać, bez przygód i dwukrotnie znaleźć się na mecie dopisując punkty do rocznej klasyfikacji. Moje auto przygotowane przez 4Motorsport spisuje się w tym sezonie bez zarzutu. Z racji, że Sopot to przedostatni weekend w GSMP 2016 już powoli zaczynam tęsknić za wyścigami górskimi, choć czeka na nas jeszcze Korczyna na wielki finał w połowie września. Zapraszam wszystkich kibiców, wczasowiczów i sympatyków wyścigów samochodowych na weekend do Sopotu na Grand Prix, które nazywane jest polskim Montecarlo.


Paweł Gos - Po tytuł Mistrza Polski do Sopotu

Paweł Gos z zespołu Exact Systems Race & Rally Team wraz ze swoim kolegą Rafałem Serafinowiczem w najbliższy weekend 19-21 sierpnia, wystąpią podczas 19 Grand Prix Sopot-Gdynia w ramach 11 i 12 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń nadmorskich rund znajduje się aż 57 zawodników, którzy do pokonania będą mieli 3050 metrową miejską trasę o różnicy wzniesień aż 400 metrów.

Paweł Gos: Jedziemy z zespołem Exact Systems Race & Rally Team na Grand Prix Sopot-Gdynia po tytuły Mistrzów Polski. Zarówno ja jak i Rafał Serafinowicz mamy do zdobycia punkty, które już na 2 rundy przed finałem w Korczynie zapewnią nam tytuł. Cieszy również prowadzenie wśród zespołów sponsorskich, w których zdecydowanie prowadzimy i lada chwila zdobędziemy drugi z kolei tytuł zespołowo. Przede mną walka z Piotrkiem Ostrowskim, który jest bardzo szybkim kierowcą. Brakuje mi 8 punktów, które chcę zdobyć na ulicznej trasie w nadmorskim kurorcie. Mam 12 samochodów w grupie A, więc ściganie będzie na wysokim poziomie. Chcę również powalczyć z kierowcami grupy N, którzy na płaskiej trasie są bardzo szybcy. Cieszy mnie duża ilość znajomych, którzy w Sopcoie będą mi kibicować. Ten wyścig to z pewnością atrakcja dla każdego. W tym roku BK wraca na Molo, co z pewnością uatrakcyjni widowisko dla kibiców. Czuję się dobrze przygotowany, a nasze samochody są gotowe dzięki Witek Motorsport. Trasa jest szybka i rajdowa. Dam z siebie wszystko i na pewno zaatakuję w niedzielę klasyfikację generalną. Ten sezon jest rewelacyjny dla całego teamu Exact Systems. To dzięki naszym partnerom: : Exact Systems, Control+Rework Service, Work Service, Metabond, Plus, Anex, Monko Coffee, Spark Promotions oraz Moto Flota. Naszym partnerem medialnym w tym sezonie jest portal WyscigiGorskie.pl, na którym znajdziecie wszystkie informacje podczas zawodów. Do zobaczenia w Sopocie już w ten weekend.
Dodaj do:

(robo)

2016-08-25 22:14:00Mówią po GSMP Sopot-Gdynia2016-08-25 10:15:00Radek Ćwięczek - Zwycięstwo i mieszane uczucia po Sopocie2016-08-22 23:19:00Rafał Serafinowicz z Lubania Mistrzem Polski GSMP2016-08-22 07:09:00Szepieniec królem mokrego Sopotu2016-08-20 22:06:00Pierwszy start i zwycięstwo Drotara w Sopocie2016-08-18 21:53:00Mówią przed GP Sopot-Gdynia2016-08-18 10:12:00Radek Ćwięczek - W Sopocie dla mnie sezon rozpoczyna się od nowa2016-07-18 08:18:0019 edycja Grand Prix Sopot-Gdynia
Kalendarze:
1MARMA Rajd Rzeszowski06.08.2020
2Rajd Śląska10.09.2020
3Rajd Świdnicki KRAUSE02.10.2020
4RALLY Košice16.10.2020
Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

Więcej informacji Logowanie
Login:
Hasło: 
© 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
Ta strona używa Cookies

Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

Akceptuj cookies