Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2016-05-13 18:26
Mówią przed inauguracją GSMP w Załużu
Już tylko godziny pozostały do otwarcia cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. Oto co przed startem mówią zawodnicy: Roman Baran, Grzegorz Kozioł, Boczek, Rafał Serafinowicz, Marcin Wilusz, Paweł Gos i Piotr Plata.

Nowy sezon, nowy samochód, nowe wyzwanie

Tegoroczny sezon jest przełomem w karierze Rzeszowskiego kierowcy Romana Barana. Po wieloletniej jeździe w klasie OPEN-2000 mistrzowskim Renault Clio czas na milowy krok do przodu. Przesiadka do Mitsubishi Lancera i walka o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej będą nie lada wyzwaniem. Pierwszy wyścig w sezonie odbędzie się już w ten weekend w Załużu koło Sanoka, gdzie na starcie pojawi się 93 kierowców. W sobotę od godziny 9.00 Rozpoczną się dwa podjazdy treningowe, a już o godzinie 14.00 Rozpocznie się ceremonia otwarcia zawodów.

Roman Baran: Mój debiut w samochodzie napędzamym na cztery koła traktuje, jako pierwszy trening. Start w 42 Bieszczadzkim Wyścigu Górskim stał pod dużym znakiem zapytania, ponieważ było mało czasu na przygotowanie samochodu w 100% do startu. Pierwsze podjazdy poświęce pod konfiguracje ustawień mojego Lancera i liczę na dojechanie do mety. Na tą chwilę ciężko jest powiedzieć o założeniach czy planach na ten sezon, ale robimy, co w naszej mocy by przejechać wszystkie rundy! Ostatni miesiąc był dla mnie i moich mechaników bardzo intensywny, za co chciałbym im bardzo podziękować. Podziękowania należą się również innym zaprzyjaźnionym zawodnikom i mechanikom, bo pomagali mi jak tylko mogliby doprowadzić do startu w sezonie 2016. Mój start nie byłby możliwy oczywiście bez moich sponsorów Miasto Rzeszów, Szik, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, L Racing Liptak, L Sport, Carrera, Placard oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników w GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.


Grzegorz Kozioł przed Załużem

Dwukrotny Mistrz Polski gr A Grzegorz Kozioł startujący Mitsubishi Lancerem Evo VIII w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski już w najbliższy weekend rozpocznie swój 5 sezon. Inauguracja zaplanowana na 14-15 maja na Podkarpaciu rozegrana zostanie w ramach 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2015.

W sezonie 2015, Grzegorz Kozioł fenomenalną jazdą wskoczył na 3 stopień podium klasyfikacji generalnej drugiej rundy GSMP, wygrywając z dużo mocniejszymi kierowcami w trudnych deszczowych warunkach pogodowych.

Grzegorz Kozioł: Jak w latach poprzednich inauguracja wyścigów górskich w Polsce odbywa się podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. W tym roku udało mi się trochę pojeździć przed sezonem, dopracować auto i zakupić nowe opony. To sprawia, że czuję pewnie przed GSMP Załuż. Na liście zgłoszeń mamy 93 kierowców. To wpływ międzynarodowych zawodów International Cup, FIA CEZ i FIA CEZ Historic. Fajnie ścigać się w takim towarzystwie. O ile zawsze jesteśmy gościnni to sportowo podczas tego weekendu gościnności dla zagranicznych kolegów nie będzie. Czeka nas czysta sportowa rywalizacja. To już mój kolejny sezon, który startuję w gr. A. W Załużu pojawię się tym samym samochodem lecz w nowym oklejeniu. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę w sobotę i niedzielę. Licze na jak najwyższe miejsce w gr. A oraz klasyfikacji generalnej. Mojego Lancera Evo w tym roku obsługiwać będzie firma M-Tech, a partnerami są Flora z Krakowa oraz Uni-Matic. Patronat medialny nad startami w GSMP 2016 objął portal WyscigiGorskie.pl, który zaprasza was z całą Grupą medialną GSMP na 42 Bieszczadzki Wyścig Górski w okolice Sanoka.


3 sezon Boczka w GSMP

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się kolejny sezon cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszy weekend wyścigowy rozegrany zostanie podczas kultowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, który rozgrywany jest w okolicach Sanoka na Podkarpaciu. W zawodach weźmie udział 93 kierowców wśród których znajduje się Boczek z Teamu 4Turbo.

Boczek: Zaczynamy sezon GSMP w Załużu. To mój trzeci rok startów w wyścigach górskich. Będzie z pewnością bardzo ciężki. Jest liczna konkurencja, a ja na początek jestem mało oswojony z autem. Jedziemy na tym samym setupie co w roku 2015. Chcę podczas Załuża rozjeździć się. Z pewnością cieszy lista zgłoszeń 93 kierowców na starcie. Liczba zawodników to duża bolączka GSMP, ale jak widać można mieć blisko 100 kierowców. To dobrze dla kibiców, bo rywalizacja w tak licznym gronie jest bardzo ciekawa. GSMP Załuż to jak zawsze widowisko międzynarodowe. W tym roku mamy sporą grupę aut bez dachu, które tworzą show dla kibiców. Plan na dwie pierwsze rundy i na cały sezon to dojechać do mety jak największej rundy bez awarii. Wciąż bolączką jest brak sponsora. Jeśli się uda pozyskać partnera to rozpocznie się walka o wyższe pozycje. 4Turbo jak co roku spisuje się na medal przygotowując nasze samochody. Obsługą medialną po raz kolejny zajmie się ekipa WyścigiGórskie.pl. W tym roku pojawiła się nowa medialna inicjatywa – Grupa medialna GSMP. Cieszę się ze współpracy czołowych polskich firm obsługujących wyścigi górskie. To spowoduje większe zainteresowanie naszą konkurencją. Wciąż liczę na występ Dubaja w tym sezonie. Ciężka praca może się opłacić.

Mistrz Polski Rafał Serafinowicz w nowym samochodzie

Kolejny sezon startów rozpoczyna mieszkaniec Lubania Rafał Serafinwoicz, który już w najbliższy weekend 13-15 maja pojawi się na trasie Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, który jest klasykiem wśród europejskich tras.

Zawody rozgrywane po raz 42 w historii przyciągnęły w tym roku na start 93 kierowców, którzy ścigać się będą w międzynarodowym cyklu International Hill Climb Cup, FIA CEZ, FIA CEZ Historic, Mistrzostwach Słowacji i Mistrzostwach Polski.

Rafał Serafinowicz pojawi się na otwarciu sezonu nowym Mitsubishi Lancerem Evo X o mocy 450 koni i powalczy w swojej klasie z europejską i krajową czołówką kierowców górskich. Dzięki podjęciu współpracy z serwisem Witek Motorsport, samochód został dobrze przygotowany i podczas zawodów serwisowany będzie przez zespół doświadczonych inżynierów.

W zawodach oprócz samochodów sportowych wystartują prawdziwe samochody wyścigowe bez dachu. Ich występ zapowiada ogromne emocje, na jakie kibice mogą oczekiwać już z niecierpliwością.

Rafał Serafinowicz: Sezon 2016 zaczynamy od międzynarodowych zawodów jakie już w ten weekend odbędą się na Podkarpaciu w ramach 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Pojawię się w tym roku w grupie N całkowicie nowym Mitsubishi Lancerem Evo X. Auto jest dopracowane i mogę śmiało powiedzieć, że nigdy tak dobrze nie byłem gotowy do sezonu. Mam 15 samochodów w grupie N i liczne grono super kierowców w tym Petera Jurenę, wielokrotnego Mistrza Europy, Słowacji i Czech. To z nim zamierzam powalczyć w Załużu. Sama trasa bardzo mi pasuje. Rok temu zdobyłem tu 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tym razem będzie atak na pierwszą piątkę. Podobnie jak rok temu wspólnie z Pawłem Gosem startujemy w Exact Systems Race&Rally Team i powalczymy o kolejny tytuł mistrzowski. Serwisem mojego auta w tym roku zajmuje się Witek Motorsport, doświadczeni ludzie z pasją do motorpsortu. Patronat medialny nad zespołem objął portal WyscigiGorskie.pl. Fajnie, że nasze zmagania w końcu pojawią się w telewizji TVP3 w programie Motowiadomości. Teraz czekam już na sobotę i początek rywalizacji. Zapraszam wszystkich kibiców w okolice Sanoka na inaugurację górskiego ścigania w Polsce. Na samochodzie pojawiły się również nowe reklamy firm Motul, Anex, Plus, CRS, Metabond, Work Support, Ireco oraz Moto Flota i Spark Promotions.


MarWil Racing Team na starcie sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Osiem miesięcy trwała przerwa w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwsza runda nowego sezonu GSMP rozgrana zostanie na malowniczej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, a na start w 42 odsłonie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zdecydowało się aż 93 zawodników z sześciu krajów. W tej przebogatej i różnorodnej stawce nie zabrakło reprezentanta Automobilklubu Małopolskiego – Marcina Wilusza, który w barwach MarWil Racing Team’u przedstawi na bieszczadzkiej trasie Renault Clio klasy A-2000.

Marcin Wilusz: Tak długa przerwa od zakończenia poprzedniego sezonu GSMP sprawiła, że nie tylko u mnie pojawił się prawdziwy głód ścigania. Cieszę się więc, że już w najbliższą sobotę i niedzielę będziemy mieli wreszcie okazję, by ten głód zaspokoić. Bieszczadzki Wyścig Górski uchodzi za niezbyt trudny i monotonny, ale z drugiej strony pozornie łatwa trasa będzie zmuszała do jazdy non stop na maksimum swoich możliwości i można się spodziewać walki na ułamki sekund. W klasie do dwóch litrów pojawiło się kilkoro nowych zawodników, którzy w połączeniu z gośćmi z zagranicy sprawią, że będzie z kim rywalizować. Wspólnie z zespołem zapraszamy więc wszystkich miłośników motorsportu do kibicowania przy trasie, a tych, którzy nie będą mogli nas zobaczyć na żywo zachęcamy do oglądania transmisji, która będzie nadawana w internecie. Ogólnopolska TVP3 przygotuje także relację z zawodów, a jej premiera w przyszłą sobotę o 14:50, powtórka w czwartek o 17:05.

Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok - Krosno – Jasło oraz WilMar – producent i dystrybutor pelletu opałowego. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.


Paweł Gos zaczyna sezon w gr. A

Międzynarodowym 42 Bieszczadzkim Wyścigiem Górskim, Paweł Gos reprezentant zespołu Exact Systems Race & Rally Team otwiera tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w nowym samochodzie – Mitsubishi Lancer Evo VIII grupy A.

Zawody, które rozegrane zostaną na podkarpackiej trasie mierzącej 4688 metrów odbędą się w dniach 13-15 maja w okolicach Sanoka. Na liście zgłoszeń widnieje 93 zawodników z 6 krajów, co zapowiada wielkie emocje sportowe jakie czekają na patelniach Gór Słonnych na wszystkich fanów motorsportu.

Paweł Gos: Jestem pełny nadziei i optymizmu przed sezonem GSMP 2016. W Załużu zaczynamy zmagania od mocnego uderzenia. Zawody zaliczane do International Cup, FIA CEZ i Mistrzostw Polski i Słowacji przyciągnęły 93 kierowców. Ja przenoszę się do elitarnej grupy czteronapędowych samochodów grupy A. Tu startują dobrzy zawodnicy w mocnych pojazdach. Muszę poznać granice mojego nowego Lancera Evo VIII. Nie mam planów na zajmowanie miejsc ani na osiąganie czasów, planem jest nauka. W Rechbergu nie udało się wiele pojeździć, dlatego GSMP Załuż to debiut. Będzie to mój drugi debiut na tej trasie. Rok temu zaliczyłem niestety tylko jeden podjazd. W tym roku jesteśmy dobrze przygotowani i liczę na przejechanie wszystkich podjazdów. Bieszczadzki Wyścig Górski to klasyk sam w sobie. Rozgrywany po raz 42 udowadnia, że historia jest w cenie. Trasa nie jest rajdowa, co więcej to typowy wyścig. W tym roku Exact Systems Race&Rally Team to nie tylko ja, ale i Rafał Serafinowicz w nowym Lancerze Evo X gr. N, z którym powalczymy o obronę tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji sponsorskiej. Mamy sporą konkurencję i chcemy wypaść jak najlepiej. Dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nasze starty. Zapraszamy kibiców na trasę, bo jazda bez dopingu nie sprawia tyle przyjemności.


Piotr Plata przed Załużem

42. Bieszczadzki Wyścig Górski stanowi pierwszą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 93 zawodników, wśród których znalazł się także Piotr Plata.

Piotr Plata: Bardzo się cieszę na rozpoczęcie sezonu GSMP w najbliższy weekend. Będzie to mój pierwszy start w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim. Wnioskując po onboard'ach innych zawodników trasa jest bardzo techniczna i kluczem do dobrego przejazdu jest utrzymanie jak najwyższej płynności pokonywania zakrętów. Myślę, że będzie to prawdziwe święto dla kibiców, którzy zawsze tłumnie pojawiali się w Załużu. Mój plan to osiągniecie dwa razy mety z jak najlepszym czasem i ciągłe doskonalenie stylu jazdy. Liczę na to, że w trakcie sezonu pojawi się kilku szybkich rywali w klasie, którzy zagwarantują dodatkowe emocje :), patronat medialny nad moimi startami objął portal gsmp.pl
Dodaj do:

(robo)

2016-05-19 22:02:00Mówią po Załużu2016-05-18 09:46:00Zwycięstwo Radka Ćwięczka w Załużu na dobry początek sezonu2016-05-17 21:53:00Dubai na podium w Załużu2016-05-14 18:53:00Kluza wygrywa w deszczu2016-05-13 18:26:00Mówią przed inauguracją GSMP w Załużu2016-05-12 18:58:00Załuż startuje już jutro2016-05-12 09:37:00Debiut Magdy Wilk w GSMP2016-05-11 21:55:00Radek Ćwięczek - Drugi raz Hondą w Załużu2016-05-10 23:01:00Drugi sezon GSMP 18-letniego Marcina Wrony2016-05-09 18:53:0093 kierowców w Załużu!2016-05-07 18:37:00Kluza i Tochowicz wspólnie w ProfiAuto Racing Team2016-05-02 16:39:00Już tylko 12 dni do inauguracji w Załużu2016-03-26 14:17:00Załuż otwiera sezon GSMP 2016
Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 202109-09.05.2021
Kalendarze:
  Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
  Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

  Więcej informacji   Logowanie
  Login:
  Hasło: 
  © 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
  Ta strona używa Cookies

  Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

  Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

  Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

  Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

  Akceptuj cookies