Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2014-09-12 11:45
Mówią przed Korczyną
W najbliższy weekend najszybsi "górale" staną na starcie w Korczynie by rywalizować w 13 i 14 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Oto co mówią przed zawodami: Grzegorz Kozioł, Waldemar Kluza, Roman Baran, Paweł Hoffman, Marcin Gładysz.

Grzegorz Kozioł przed Korczyną

Grzegorz Kozioł: - Kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostaną już w ten weekend w Korczynie – mówi Grzegorz Kozioł. To wyścig w którym debiutowałem w 2012 roku i wspominam ten występ bardzo dobrze. Trasa jest bardzo szybka i zróżnicowana. Po nieobecności w Siennej wracam do gry i będę walczył w grupie A, ponieważ mamy jeszcze cztery rundy do końca sezonu i trzeba uzbierać bezpieczną ilość punktów. Do 11 Wyścigu Górskiego Prządki 2014 zgłosiła się spora liczba mistrzów polski oraz zawodników dysponujących mocnymi samochodami. Mój cel to walka z moją bezpośrednią konkurencją i zdobycie jak najwyższego miejsca w generalce.

Ten występ możliwy jest dzięki moim sponsorom: firmie Flora z Krakowa, UNI-MATIC oraz Rodax. Samochód przez cały sezon przygotowuje Witek Motorsport, który już w Siennej świętował zdobycie tytułu mistrza z Marcinem Słobodzianem, który jest moim zespołowym kolegą. Dziękuję za patronat medialny portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę PR w tym sezonie. Zapraszam wszystkich kibiców na korczyński rynek w sobotę i niedzielę. Z pewnością wspólnie z innymi zawodnikami stworzymy wielkie wyścigowe show.


Waldemar Kluza gotowy do rywalizacji w GSMP Korczyna

Waldek Kluza: W najbliższy weekend kolejne dwie rundy GSMP. Dla naszego zespołu Korczyna to miejsce szczególne, ponieważ to tu w 2010 debiutowałem w wyścigach. W pierwszym starcie przy mocno deszczowej pogodzie wygrałem "generalkę" i zawsze z wielką przyjemnością tutaj wracam. 4,5 km-owa trasa jest bardzo szybka i pełna miejsc, w których nawet najmniejszy błąd może zakończyć jazdę, więc nawet na moment nie można stracić koncentracji. Trzy fragmenty, które trzeba pojechać bardzo agresywnie i na granicy przyczepności są kluczowe. Jeśli myśli się o zwycięstwie to trzeba przejechać je perfekcyjnie.

Korczyna to duże wyzwanie, ale te rundy należą do moich ulubionych. Ma na to wpływ nie tylko trasa i świetna atmosfera, ale również doping kibiców, których z moich stron zawsze przyjeżdża bardzo dużo i których z tego miejsca bardzo serdecznie pozdrawiam.

Jeśli chodzi o przygotowania do zbliżających się wyścigów to dwa ostatnie tygodnie spędziliśmy bardzo pracowicie. W stosunku do Siennej Colt będzie miał pod maską trochę więcej mocy.

Te dodatkowe "konie" na pewno się przydadzą, gdy w stawce będziemy mieli tak dużo szybkich rywali. Na starcie zobaczymy nie tylko Tomka Nagórskiego i Rafała Grzesińskiego, ale również powracającego po dłuższej przerwie Andrzeja Szepieńca.

Dla naszego zespołu będzie to bardzo ważny weekend, ponieważ naszym celem jest odrobienie kolejnych cennych punktów. Sienna dała nam naprawdę mocny zastrzyk energii. Mimo pechowego początku roku, to dwa wygrane wyścigi pozwoliły awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji i czeka nas naprawdę emocjonująca końcówka sezonu.

W tak mocnym składzie nie będzie łatwo powtórzyć sukcesu z Siennej, ale jedziemy do Korczyny bardzo mocno zmotywowani do walki. Mieliśmy ostatnio ulewy i opady gradu, więc mam nadzieję, że tym razem pogoda będzie łaskawa i równa dla wszystkich. Kibice mogą być pewni dużej dawki sportowych emocji i rywalizacji na wysokim poziomie.

Zapraszam serdecznie do odwiedzania naszego profilu Facebook i śledzenie relacji.


Partnerami Kluza Racing Team podczas GSMP Korczyna są: ProfiAuto, Stalco, TRW, Auto Części Valdi, Rally-Tech.pl, Kopalnia Mocy, AntyRadio, Buchti.pl.


Baran w Korczynie po raz 10

Kibice wyścigów górskich w ten weekend zjeżdżają się w okolice Krosna gdzie na trasie z Korczyna – Czarnorzeki rozegrane zostaną 13 i 14 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasie E1-2000 walka o Mistrzostwo Polski jest jeszcze nie rozstrzygnięta. Siedmiu zawodników będzie walczyło o zwycięstwo. Wśród nich liderem po 12 rundach jest Rzeszowianin Roman Baran startujący od początku sezonu w Renault Clio.

Roman Baran: Przede mną kolejne ważne rundy tym razem na domowej trasie w Korczynie. W której pojawię się po raz dziesiąty. W ubiegłym sezonie niestety nie udało mi się tu wystartować ze względu na awarię samochodu. Tym razem zamierzam powalczyć jak na poprzednich wyścigach o najwyższe lokaty by zapewnić sobie tytuł Mistrzowski. Wszystko okaże się już po weekendzie. Na liście zgłoszeń jest nas 7 w klasie E1-2000 więc walka będzie na pewno mocna i wyrównana co bardzo cieszy. Nasza klasa co wyścig jest bardzo mocno obsadzona. Moje Renault od wyścigu w Sopocie spisuje się znakomicie i mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie podczas tych ważnych rund. Razem z moim zespołem, będziemy w Krośnie już dziś od godzin porannych na badaniu kontrolnym przy Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii. Zapraszam wszystkich znajomych, przyjaciół, kibiców do Korczyny. Dla tych co nie będą mogli się zjawić by dopingować na żywo zapraszam przed komputery do śledzenia mojej strony na facebooku https://www.facebook.com/RomanBaranRacing[/i.

Chciałbym bardzo podziękować moim partnerom za wsparcie: Szik, Handlopex, Bendix, LRacing, Carrera, B3Studio, wyscigigorskie.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Do zobaczenia w najbliższy weekend w Siennej.


Kolejna edycja Wyścigu Prządki z Polonezem 2000 Rally w tle, którym wystartuje Paweł Hoffman

W obecnym roku Polonez 2000 Rally Pawła Hoffmana rzadko był widywany na trasach GSMP, ponieważ zawodnik zaangażował się jeździe rajdowej. Przy współpracy z pilotem Michałem Wiśniewskim wreszcie ukończył swój rodzimy Rajd Rzeszowski i nie może oczywiście opuścić pobliskiego wyścigu w Korczynie.
Pomimo stosunkowo mało wyścigowego auta, polonezem można pokazać nadzwyczaj inny styl jazdy, co podoba się publiczności. Warto też zwrócić uwagę, że jest to jedyny pojazd FSO, który startuje w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Paweł Hoffman: [i]Po udanym a jednak bardzo wyczerpującym auto, 23. Rajdzie Rzeszowskim znów stanę na wysokości zadania startując nim w 11. Wyścigu Górskim Prządki. Po rzeszowskim, w samochodzie odnaleźliśmy wiele drobnych mankamentów i usterek. Uszkodzone zawieszenie, wyrwany amortyzator, uszkodzony układ wydechowy, wiele zerwanych połączeń, a nawet porozkręcane blachy, czy wysunięte bolce zawiasów. Te wszystkie błędy świadczą jak trudny był to rajd, ale obecnie usterki zostały usunięte i nasza załoga przygotowuje się już do startu. Ponieważ tylny napęd jest czuły na śliską nawierzchnię to chciałbym sobie życzyć brak opadów i słoneczną pogodę. Wszystkich kibiców zachęcam do trzymania kciuków.Marcin Gładysz w Korczynie po raz drugi

Po raz ostatni, Marcin Gładysz startujący w tym roku w pełnym cyklu Górskich samochodowych Mistrzostw Polski, na trasie z Korczyny koło Krosna do Czarnorzek w rezerwacie Prządki startował w 2011 roku za kierownicą Seata Leona Supercopa zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów 2 rundy.

Już w ten weekend, Tarnowianin powraca na podkarpacką trasę 11 Wyścigu Górskiego Prządki 2014, tym razem za kierownicą Volkswagena Scirocco R, startując w klasie E1+2000.

Gładysz po rozegraniu 12 rund, jakie odbyły się w Polsce i na Słowacji zajmuje w klasyfikacji rocznej cyklu 6 pozycję, tracąc jedynie 8 punktów do Marcina Słobodziana i 12 do Igora Drotara. W klasyfikacji grupy E1, Marcin radzi sobie jeszcze lepiej zajmując 4 pozycję tuż za Waldemarem Kluzą, ze stratą 1 punktu, a w klasie E1+2000.

Marcin Gładysz: Wielkimi krokami zbliża się zakończenie sezonu GSMP 2014. Tym razem jedziemy na rundy numer 13 i 14, które rozegrane zostaną w Korczynie koło Krosna. Te zawody rozgrywane są blisko Tarnowa, a więc z pewnością nie zabraknie mojej publiczności, która zawsze gorąco dopinguje mnie do szybkiej jazdy za kierownicą Volkswagena Scirocco R, a w Korczynie z pewnością będzie szybko. Specyfika trasy daje przewagę samochodom wyścigowym. Jest kilka szybkich zakrętów na przełamanie, mamy nawrót i bardzo techniczną i wąską partię trasy w górnej części przy Rezerwacie Prządki. GSMP Korczyna to wspaniały wyścig. Start z rynku jest niewątpliwie atrakcją dla kibiców, których co roku na trasie nie brakuje. Patrząc na klasyfikację sezonu 2014, walczę o tytuł, dlatego żadnych z 4 rund jakie zostały do końca sezonu nie mogę zepsuć. Podczas zbliżających się zawodów pojawią się Mistrzowie Polski GSMP 2013 – Tomek Nagórski, Rafał Grzesiński i Andrzej Szepieniec oraz rekordzista trasy Piotrek Soja. To będzie prawdziwy szczyt wyścigowy w tym sezonie. Chcę znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji moim Volkswagenem Scirocco R przygotowywanym przez Volkswagen Racing Polska.

Podczas całego sezonu startów w wyścigach górskich wspierają mnie firmy: www.vwracing.pl, firma ZBUD z Dąbrowy Tarnowskiej - www.zbud.com.pl, Black Energy - www.foodcare.pl oraz patroni medialni: TVP Kraków, Interia.pl, RDN Małopolska, gazeta lokalna TEMI i portal www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam na moją galerię zdjęć z zawodów oraz do oglądania filmów na profilu Facebook: www.facebook.com/gladyszmarcin. Dla moich sympatyków we wrześniowym wydaniu Magazynu WRC znajdziecie wiele ciekawostek o występach VW Scirocco R w wyścigach górskich.
Dodaj do:

(robo)

2014-09-18 10:55:00Radek Ćwięczek zadowolony z Korczyny!2014-09-14 15:48:00Grzesiński poprawił rekord w Korczynie2014-09-13 17:21:00Grzesiński sensacją sobotniej Korczyny2014-09-12 17:00:00Piątek w Korczynie2014-09-12 14:43:00Grzegorz Musz wraca do wyścigów GSMP2014-09-12 11:45:00Mówią przed Korczyną2014-09-11 20:08:004Turbo jedzie po zwycięstwo podczas GSMP Korczyna2014-09-11 09:45:00Radek Ćwięczek: Korczyna to mój numer 1!2014-09-09 14:01:0056 zawodników w Korczynie2014-09-08 16:49:00Słobodzian na Prządki w grupie E12014-09-06 16:41:00Nagórski, Grzesiński i Szepieniec w Korczynie2014-09-02 14:04:00Prządki z Mistrzami GSMP2014-08-22 08:42:00Korczyna po raz 11
Kalendarze:
  Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
  Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

  Więcej informacji   Logowanie
  Login:
  Hasło: 
  © 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
  Ta strona używa Cookies

  Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

  Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

  Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

  Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

  Akceptuj cookies