Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2010-07-09 05:43
Mówią przed Limanową: Jancecki, Duda, W. Bełtowski, M. Bełtowski, Bożyk
Przedstawiamy wypowiedzi zawodników przed kolejną rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Limanowej.
Waldek Janecki – z wakacji na wyścig
Sopot po raz kolejny zaliczam do udanych wyścigów. Dojechaliśmy do mety bez awarii i udało się wywalczyć wysokie miejsca. Sobota to 2 pozycja w klasie HS-750. Było ciężko powalczyć z Konradem Tadlą, ale za to w niedzielę, kiedy trasa była już mocno nagumowana pokazałem wszystkim jak szybko można ścigać się polskim fiatem 126p. Oprócz wyścigu zaliczyłem wspaniałe wakacje nad polskim morzem i dopiero w piątek prosto z nad morza pojawię się w Limanowej. Przez cały czas dopisuje pogoda więc powinno zebrać się sporo kibiców w najbliższy weekend podczas 2 Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą.
Podczas GSMP Limanowa będzie się gdzie pokręcić po trasie. 6200 m czystej zabawy na trasie, którą jak słyszałem można nazwać śmiało torem wyścigowym. Co do miejsca jakie zajmę na kolejnych zawodach musimy trochę jeszcze poczekać, bo w klasie startuje 4 zawodników więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. Chciałbym bardzo podziękować za słowa uznania i gorący doping kibiców podczas Sopotu, liczę na taki sam, a nawet większy w Limanowej. Jestem liderem HS-750 i to zobowiązuje mnie do pokazania się z dobrej strony podczas VII i VIII rundy GSMP Limanowa 2010.


Grzegorz Duda – krótki czas miedzy rundami
Sopot nie był lekkim wyścigiem dla całego zespołu Duda Motorsport. Borykaliśmy się z problemami technicznymi. Mimo to udało mi się wygrać grupę A podczas sobotniego wyścigu i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Niedziela to defekt szpery w dyfrze co spowodowało wykluczenie z dalszej jazdy, bo auto nie chciało trafić w tor jazdy. Piotrek Oleksyk też zaliczył awarię skrzyni biegów w swoim renault a na deser Krzysiek Steinhof miał wypadek podczas ostatniego podjazdu sobotniej rundy. To chyba fatum 13 Lotos Grand Prix.
W niedzielę udało się usunąć awarię u Piotrka i zaliczył dobry występ wygrywając swoja klasę. Ja liczyłem na dojechanie do mety. Niestety nie udało się. Tydzień czasu do kolejnego wyścigu ostro pracowaliśmy nad przygotowaniem samochodów do wyścigu w Limanowej, który już w najbliższy weekend. Krzysiek ma nowy samochód, który odbieramy w najbliższy wtorek więc VII i VIII runda została zaliczona na straty. Razem z Piotrkiem jesteśmy w miarę przygotowani do startu w zawodach. Liczymy na fantastyczną atmosferę jaka panowała tu rok temu w zimowych warunkach. Gorący doping tysięcy kibiców na pewno pomoże nam jechać jeszcze szybciej. To właśnie te zawody posiadają jedyny wyjątkowy element jakim są kibice, którzy jak nigdzie indziej w Polsce dopingują wszystkich zawodników. Sama trasa też zaskakuje. Tralki na zakrętach, bariery i cała nawierzchnia są niesamowite. Chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za wsparcie. Dziękuję moim sponsorom firmie Czakram, Steinhof, Blachdom, GRP, V-Tech, Power 4 Car i Bebes. Tym razem nie zawiodę was, chyba że technologia spłata nam kolejnego figla. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Krzyśkowi i come back na wyścigowe trasy.
Szkoda, że w zawodach nie wystąpi zespół VW Racing Polska. Przecież trasa w Limanowej jest niewątpliwie jak tor wyścigowy. Dziwię się, że Marcin Gładysz jedzie VW New Beetlem, a w stajni stoją piękne wyścigowe samochody, które dodałyby smaczku całej zabawie w Limanowej. No i oczywiście doświadczeni kierowcy zespołu z Tarnowa zamieszaliby znacznie w rywalizacji.

Czas na Limanową
Już w najbliższy weekend 10 i 11 lipca na najdłuższej polskiej trasie wyścigu górskiego w Limanowej rozegrane zostaną VII i VIII runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji najszybszych samochodów nie zabraknie na starcie zespołu Bełtowski Motorsport. Marcin Bełtowski, Wojciech Bełtowski i Bogdan Bożyk pokażą się podczas 2 Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą za kierownicą cztero napędowych samochodów Subaru Impreza. Najmłodszy Marcin zaprezentuje po raz kolejny w tym sezonie swojego potwora Open+2000. To właśnie tym samochodem Marcin zdobył 2 miejsce w klasyfikacji generalnej podczas wyścigu w Cisnej. Tato Marcina, wsiada po wyścigu w Sopocie do Subaru N14, którym Marcin ze względu na przygotowywanie swojej N12, wystąpił podczas nadmorskich rund. Bogdan Bożyk, który z wyścigu na wyścig rozkręca się za kierownica szybkich samochodów, podczas GSMP Limanowa pokaże się w niebieskiej Imprezie.

Marcin Bełtowski
Po bardzo ciekawych zawodach w Sopocie wracamy w górską scenerię. Drugi wyścig Przełęcz pod Ostrą to bardzo fajna eliminacja, a co najważniejsze blisko mojego domu. Trasa w Limanowej jest skomplikowana, szybka i bardzo techniczna. Co najważniejsze i warte wspomnienia to najdłuższy odcinek jaki możemy zobaczyć w całym kalendarzu wyścigów górskich. 6200 m jazdy pod górę daje mnóstwo satysfakcji. Auto Moto Klub Limanowa bardzo dobrze przygotował się do zawodów. Są podwójne bariery zabezpieczające prawie całą trasę, krawężniki, nowiutki asfalt. Jestem pełen podziwu zaangażowania działaczy i władz lokalnych w organizację Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Po chwilowej obecności w Subaru N14 powracam do mojego potwora podczas VII i VIII rundy. Mieliśmy trochę czasu żeby popracować od Cisnej nad moją wyścigową bronią i jestem z niej bardzo zadowolony. To jest bardzo szybki samochód, którym można wygrywać generalkę w GSMP. Dlatego zapowiadam ostrą walkę z czołówką – Mariuszem Stecem, Waldkiem Kluzą, Olkiem Michałowskim. To będzie ekscytujący weekend na wyścigowej trasie górskiej, którego żaden kibic nie może przegapić. Dziękuję za doping wszystkim kibicom z Sopotu i zapraszam was na górską rundę do Limanowej już w najbliższy weekend. Mam nadzieję, że tak jak i ja, nie możecie doczekać się kolejnej rywalizacji najszybszych górali. Partnerami zespołu, którzy wspierają nasze starty jest firma EKO Standard, Franco Ferruzi i Volkswagen, Audi i Subaru Bełtowski. Zapraszamy na stronę www.bwltowski.pl, gdzie znajdziecie zdjęcia z wyścigów oraz najnowsze filmy ekipy z pod znaku Subaru. Już niedługo będziecie mogli oglądać nasz portal w nowej szacie graficznej. Zaprazsam.

Wojciech Bełtowski
W najbliższy weekend wyścigowa wioska przenosi się z nadmorskiego Sopotu do Limanowej. Wyścig rozegrany zostanie na pięknej górzystej trasie Przełęczy pod Ostrą. To najdłuższy odcinek toru wyścigów górskich. Ponad 6 kilometrów jazdy, pozwoli każdemu zawodnikowi na rozjeżdżenie się podczas najbliższych zawodów. Organizatorzy włożyli w przygotowanie sporo pracy, ale każdy kto zobaczy ich trud na pewno pochyli czoła. Lokalne władze i organizatorzy z Auto Moto Klubu Limanowa mają bardzo duże aspiracje związane z tym odcinkiem, który z roku na rok otrzymuje nowego wyglądu. W ubiegłym sezonie mieliśmy okazję startować w Limanowej w warunkach zimowych. Tym razem jest środek lata, a więc tłumy kibiców jakie pojawią się na trasie już nie będą musiały zabierać ze sobą termosów z ciepłą góralską herbatą. Podczas VII i VIII rundy wsiadam do mojej Imprezy N14, która ścigałem się w Korczynie i Cisnej. Nie mam ciśnienia na wynik, po prostu chcę się dobrze bawić i mieć trochę przyjemności z rywalizacji z innymi zawodnikami. Jak uda się być na podium to będę z tego bardzo zadowolony. Chcę dojechać sezon 2010 do końca i może uda się uzyskać dobrą lokatę. Zapraszam wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych na trasę Przełęcz Pod Ostrą w okolicach Limanowej. Zapraszam na nasz portal internetowy www.beltowski.pl, gdzie umieszczamy aktualne zdjęcia i filmy oraz najnowsze informacje o anszym zespole. Partnerami zespołu, którzy wspierają nasze starty są firmy EKO Standard, Franco Ferruzi i Volkswagen, Audi i Subaru Bełtowski.

Bogdan Bożyk
Jestem przygotowany do startu w Limanowej moją Skoda Fabią WRC. Jeśli otrzymamy dzisiaj rozrusznik do samochodu to właśnie ten samochód wszyscy kibice, którzy pojawią się na trasie 2 Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą będą mogli oglądać. W zapasie mamy niebieskie Subaru Impreza, którym brałem udział podczas ostatnich rund GSMP w Sopocie. Jak podczas każdego wyścigu w tym sezonie zbieram doświadczenie za kierownica szybkiego samochodu. Muszę się jeszcze dużo nauczyć jak pokonywać zakręty, żeby moje czasy były jeszcze lepsze. Lotos Grand Prix Sopot pokazał, że jestem w stanie nawiązać walkę z kilkusetkonnymi potworami i to mnie bardzo cieszy. Trasa w Limanowej jest szybka. Rok temu miałem okazję wystartować na niej w VW Polo. Czasy były bardzo dobre, ale najważniejsze, że znam specyfikę odcinka i wiem czego się spodziewać. To na pewno będzie element mojej przewagi nad konkurencją. Ponad 6 kilometrowy odcinek robi ogromne wrażenie. Przygotowanie trasy jest niesamowite. Nigdy wcześniej nie widziałem takiej trasy wyścigu górskiego z tyloma barierami, tralkami i urządzeniami zabezpieczającymi. Już jutro będę miał okazję zobaczyć to co przygotował Auto Moto Klub Limanowa na własne oczy. Zapraszam wszystkich kibiców na VII i VIII runde GSMP. Na pewno czeka was sporo wyścigowej adrenaliny. Partnerami zespołu, którzy wspierają nasze starty są firmy EKO Standard, Franco Ferruzi i Volkswagen, Audi i Subaru Bełtowski. Zapraszam wszystkich fanów na stronę internetową www.beltowski.pl. Tam znajdziecie zdjęcia z naszych występów w na górskich tracach.
Dodaj do:

(Wojciech Fuk)

2010-07-14 11:15:00Dariusz Łuczyński – Limanowa szybsza o 23 sekundy2010-07-11 08:44:00Stec pokonany w Limanowej2010-07-10 00:02:00Nowa trasa, nowe wyzwanie2010-07-09 05:43:00Mówią przed Limanową: Jancecki, Duda, W. Bełtowski, M. Bełtowski, Bożyk2010-07-08 21:45:00Dariusz Łuczyński – Po raz drugi w Limanowej2010-07-08 05:59:00Trasa odebrana i oddana!2010-06-25 17:02:00Trasa Limanowej2010-06-21 08:04:00Limanowa po raz drugi będzie gościć najlepszych górali2010-06-09 22:01:00GSMP: „Ostra jazda” w Limanowej
Kalendarze:
  Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
  Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

  Więcej informacji   Logowanie
  Login:
  Hasło: 
  © 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
  Ta strona używa Cookies

  Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

  Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

  Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

  Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

  Akceptuj cookies