Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2017-01-17 12:04
PZM nagrodził dolnośląskich zawodników i sponsorów
Już tradycją stały się coroczne spotkania w Zamku Książ zawodników, sędziów i działaczy Polskiego Związku Motorowego. Na uroczystość podsumowującą sezon 2016 w sportach motorowych na Dolnym Śląsku zaproszono również partnerów i sponsorów wydarzeń z kalendarza mistrzostw. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. goście odebrali podziękowania i pamiątkowe puchary, przyznane przez Zarząd Okręgowy PZM we Wrocławiu. Podczas spotkania tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” otrzymał Jerzy Mazur, legendarny zawodnik i filantrop.

W uroczystej gali podsumowującej sezon 2016, która odbyła się w sobotę, 14 stycznia 2017 r. w Wałbrzychu uczestniczyło ponad 150 osób.

Bogusław Piątek - Prezes Zarządu Okręgowego we Wrocławiu - Tradycyjnie spotykamy się w Zamku Książ, aby podzielić się informacjami o sukcesach naszych, dolnośląskich zawodników we wszystkich dyscyplinach motorsportu. To wspaniała okazja, by pokazać jak wyglądał miniony sezon i aby powiedzieć parę słów o tym, co będzie się działo w nowym sezonie 2017. Warto podkreślić, że mimo trudności finansowych, zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy walczą o sukcesy i co najważniejsze, udaje im się je osiągać. I tutaj wielki ukłon w stronę wszystkich sponsorów, partnerów, a także społeczników, którzy chcą wspierać sporty motorowe. Pragnę zaznaczyć też, że duży nacisk w naszej działalności kładziemy również na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz na edukację dzieci i młodzieży.

Na samym początku prestiżowego spotkania, zanim wręczono podziękowania zawodnikom i sponsorom, uhonorowano Jerzego Mazura. Na wniosek Zarządu Okręgowego PZM we Wrocławiu, Rada Miasta Wałbrzycha przyznała wielokrotnemu mistrzowi oraz promotorowi motorsportu tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. Odznaczenie wręczyła przewodnicząca rady Maria Romańska, a uzasadniając je, odczytała stosowną uchwałę.

Następnie władze okręgu przystąpiły do wyróżnienia sponsorów oraz zawodników, którzy w 2016 roku osiągnęli wybitne wyniki w różnych dyscyplinach, w tym tytuły mistrzowskie w kraju, strefie i Europie. Wśród gości był Grzegorz Grzyb, który w minionym roku wywalczył najważniejszy w kraju tytuł - Rajdowego Mistrza Polski 2016 oraz Mistrza Polski w klasie 2, a także tytuł wicemistrza Słowacji w klasyfikacji generalnej.

Podziękowania dla sponsorów i partnerów
Roman Szełemej- Prezydent Miasta Wałbrzycha
Krzysztof Radkowski - Prezes Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej PZM Sp. z.o.o we Wrocławiu
Leszek Loch - Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu
Robert Jagła - Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
Grzegorz Kajca - Dyrektor WORD-u we Wrocławiu
Józef Winnicki - właściciel firmy Novatrans
Wojciech Wojciechowski - właściciel firmy BRUK ART.
Paweł Rańda - Dyrektor Wydziału Sportu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu
Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzka
Piotr Lewandowski - Burmistrz Miasta i Gminy Duszniki Zdrój
Jan Nowakowski - właściciel Salonów Toyota Nowakowski
Jerzy Mazur - właściciel J.M. NISSAN Mazur
Paweł Gos - Prezes Zarządu Firmy Exact System SA
Karol Kundzicz - właściciel Firmy Crusar
Grzegorz Skiba - Prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej
Adrian Klejner - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wroclawiu

Podziękowania dla organizatorów
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej - 50. Rajd Dolnośląski – 5. runda wCastrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Automobilklub Sudecki - 44. Rajd Świdnicki– KRAUSE – 1. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Klub Sportowy G4 - Rajdy Okręgowe i SKJS „Tarmac Masters”
Klub Moto-Weteran Wałbrzych - IV Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych
Automobilklub Głogów - III Runda Mistrzostw Polski klasy MX Open i MK2 Junior Motocross
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” - III i IV Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro
Towarzystwo Miłośników Sportów Motorowych „Sparta” - IX i X Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial

Wyróżnienia dla zawodników

Sport samochodowy
Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
Grzegorz Grzyb - Mistrz Polski w klasyfikacji Generalnej i Mistrz Polski w klasie 2
Rafał Stalmach - Wicemistrz Polski w klasie 4F
Artur Banasiewicz/Paweł Drahan - Wicemistrzowie Polski w klasie Open N
Automobilklub Speedstar - III miejsce w klasyfikacji klubowej RSMP

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski
Maciej Ciechanowicz - Mistrz Polski w klasyfikacji klasy A-1600
Jacek Handl - Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL
Paweł Gos - Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A
Rafał Serafinowicz - Mistrz Polski w klasyfikacji grupy N
Krzysztof Dereń - Wicemistrz Polski w klasyfikacji Grupy N
Exact System Rally Team - Mistrz Polski Zespołów Sponsorskich

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
Damian Lempart - I Wicemistrz Polski 4 Rundy Mistrzostw Polski Hour Race w klasie D4 2000

Puchar Polski Pojazdów Zabytkowych
Stanisław Postawka/Anna Postawka - zdobywcy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie sportowej
Jacek Miller/Michał Postawka - II miejsce w Pucharze Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie sportowej
Krzysztof Dulewicz/Maja Dulewicz - zdobywcy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie Youngtimer

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska
Rajdy Okręgowe
Marcin Pietrzyk/Mariusz Kupiec - Mistrzowie w Klasyfikacji Generalnej

Amatorskie Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska - SKJS
Adrian Pawłowski/Mateusz Pawłowski - Mistrzowie w Klasyfikacji Generalnej, Mistrzowie w klasie SK3
Tomasz Łoza - Wicemistrz w Klasyfikacji Generalnej
Grzegorz Kunka/Wojciech Rozmus - Mistrzowie w klasie SK4
Jarosław Gajb/Łukasz Cieślik - I miejsce w klasie SK1
Tomasz Trytek/Szymon Duszeńko - I miejsce klasie SK2

Sport motocyklowy

Mistrzostwa Polski Cross Country
Paweł Szturomski - Mistrz Polski w klasie Senior 1

Mistrzostwa Polski -Wyścigi Motocyklowe
Przemysław Krajewski - Wicemistrz Polski w klasie Supersport

Mistrzostwa Polski Motocross
Automobilklub Głogów - II Wicemistrz Polski w klasyfikacji klubowej w klasie Seniorów

Puchar Polski Trial
Mariusz Ambrożewicz - zdobywca Pucharu Polski w klasie Weteran
Krzysztof Janicki - II miejsce w Pucharze Polski w klasie Weteran
Kinga Błaszczyk - II miejsce w Pucharze Polski w klasie Kobiet

Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial
Zbigniew Łubkowski - Mistrz Strefy Płd -Zach Polski kl. Weteran
Mariusz Ambrożewicz - II miejsce Mistrzostw Strefy Płd-Zach Polski kl. Weteran
Kinga Błaszczyk - III miejsce Mistrzostw Strefy Płd -Zach Polski kl. Junior
Piotr Cichoń - I miejsce Mistrzostw Strefy Płd –Zach Polski kl. Amator
Wojciech Zieliński - II miejsce Mistrzostw Strefy Płd-Zach Polski kl. Amator
TMSM Sparta - Klubowy Wicemistrz Strefy Płd -Zach Polski Trial

Puchar Polski Enduro
Dawid Chrynowski - zdobywca Pucharu Polski w klasie Junior
Adam Kowalski - II miejsce w Pucharze Polski w klasie Junior
Paweł Sawicki - III miejsce w Pucharze Polski w klasie E2/E3
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” - II miejsce w Pucharze Polski w klasyfikacji klubowej

Puchar Polski Motocross
Tomasz Stelmaszyk -zdobywca Pucharu Polski w klasie MX2 C
Grzegorz Jankowiak - II miejsce w Pucharze Polski w klasie MX Masters

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej - Motocross
Karolina Jankowiak - Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet
Emil Przystupa - Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2 Junior
Damian Azmin - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2 Junior
Grzegorz Jankowiak -Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Masters
Dominik Bolewicz - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej klasa MX Open
Bernard Stasiewicz - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX85
Tomasz Stelmaszyk - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C
Dawid Słaby - II Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C
Klub Sportowy Polkowice - Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasyfikacji klubowej

Puchar Polski Cross Country
Adam Kowalski - II miejsce w Pucharze Polski w klasie Junior
Mateusz Gajewski - III miejsce w Pucharze Polski w klasie Quad Open
Miłosz Konarski - III miejsce w Pucharze Polski w klasie Quad Junior 2K

Sport żużlowy
Adrian Gała - III miejsce w Turnieju o Srebrny Kask
Maciej Janowski - III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski PGE Ekstraligi Żużlowej

Sport kartingowy
Sławomir Murański - I miejsce w Rotax Max Challenge Poland i w International Poland Championship w kat. DD2 Masters, III miejsce w International Poland Championship w kat. DD2 Max

Sukcesy za granicą - sport samochodowy
Grzegorz Grzyb - Rajdowy Wicemistrz Słowacji w klasyfikacji generalnej

Sukcesy za granicą - sport motocyklowy
Mistrzostwa i Puchar Słowacji
Jarosław Chomicz - Mistrz Słowacji w klasie Supersport
Bartłomiej Cabała - Wicemistrz Alpe Adria Cup w klasie Supersport/Moto2 w kategorii Senior
Dodaj do:

(robo)
Inne /
2017-11-19 20:32:00Książki na św. Mikołaja i na gwiazdkę2017-10-27 12:37:00Kamui Kobayashi testuje Toyotę TS050 w Gran Turismo Sport2017-10-26 14:20:00Alex Karkosik liczy na podium w Barcelonie2017-10-26 13:04:00Luty i Ostałowski gośćmi Warsaw Moto Show2017-10-14 20:52:00Moc wrażeń na VERVA Street Racing w Płocku!2017-05-22 13:52:00Classicauto Cup zaprasza do Ułęża!2016-10-03 09:40:00Rodzinnie i turystycznie odkrywali ekojazdę2016-09-18 10:23:00Rekordowa VERVA Street Racing za nami!2016-07-12 16:08:00Siedemdziesiątka - Automobilklub Rzeszowski 1946-2016
Kalendarze:
1Załuż10.05.2019
2Cisna31.05.2019
3Magura21.06.2019
4EHC Limanowa26.07.2019
5Banovce02.08.2019
6Sopot16.08.2019
7Czarna Góra14.09.2019
8Korczyna27.09.2019
1Rajd Świdnicki KRAUSE26.04.2019
2Rajd Nadwiślański31.05.2019
3Rajd Polski28.06.2019
4Rally Elektrenai12.07.2019
5Rajd Rzeszowski08.08.2019
6Rajd Śląska05.09.2019
7Rajd Dolnośląski04.10.2019
1Tor Słomczyn05.04.2019
2Tor Toruń26.04.2019
3Tor Słomczyn24.05.2019
4Tor Toruń21.06.2019
5Tor Vilkyčiai26.07.2019
6Tor Słomczyn06.09.2019
7Tor Toruń04.10.2019
1GP Australii17.03.2019
2GP Bahrajnu31.03.2019
3GP Chin14.04.2019
4GP Azerbejdżanu28.04.2019
5GP Hiszpanii12.05.2019
6GP Monako26.05.2019
7GP Kanady09.06.2019
8GP Francji23.06.2019
9GP Austrii30.06.2019
10GP Wielkiej Brytanii14.07.2019
11GP Niemiec28.07.2019
12GP Węgier04.08.2019
13GP Belgii01.09.2019
14GP Włoch08.09.2019
15GP Singapuru22.09.2019
16GP Rosji29.09.2019
17GP Japonii13.10.2019
18GP Meksyku27.10.2019
19GP USA03.11.2019
20GP Brazylii17.11.2019
21GP Abu Zabi01.12.2019
1Rajd Azorów21.03.2019
2Rajd Wysp Kanaryjskich02.05.2019
3Rajd Liepaja24.05.2019
4Rajd Polski28.06.2019
5Rajd Di Roma Capitale19.07.2019
6Rajd Barum16.08.2019
7Rajd Cypru27.09.2019
8Rajd Węgier08.11.2019
1Rajd Monte Carlo24.01.2019
2Rajd Szwecji14.02.2019
3Rajd Meksyku08.03.2019
4Rajd Korsyki29.03.2019
5Rajd Argentyny25.04.2019
6Rajd Chile10.05.2019
7Rajd Portugalii30.05.2019
8Rajd Sardynii13.06.2019
9Rajd Finlandii01.08.2019
10Rajd Niemiec22.08.2019
11Rajd Turcji12.09.2019
12Rajd Walii03.10.2019
13Rajd Katalonii24.10.2019
14Rajd Australii14.11.2019
Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

Więcej informacji 



Logowanie
Login:
Hasło: 
© 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
Ta strona używa Cookies

Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

Akceptuj cookies