Rajdy|Formuła 1|GSMP|Wyścigi|OffRoad|Rallycross|Inne| 
TopRally.pl
Trzech Panów Q:
Najobszerniejsza w internecie baza osiągnięć:

- Janusza Kuliga,
- Leszka Kuzaja i
- Tomasza Kuchara
Współpraca
Jeżeli chcesz współtworzyć nasz serwis rajdowy lub posiadasz materiały, które chciałbyś aby się tutaj znalazły - napisz do nas:
redakcja[malpa]toprally.pl.
Aktualności
2010-06-01 06:12
Wielkie emocje na Poznańskich wyścigach
Ostatni majowy weekend upłynął pod znakiem ryku silników, jaki rozlegał się na poznańskim torze wyścigowym. Sprawcami całego zamieszania byli zawodnicy startujący w zawodach Mistrzostw Europy Strefy Centralnej samochodów turystycznych i popularnych formuł.

Wielkie emocje na 4 kilometrowym torze przeżywali zarówno kierowcy wyścigowych bolidów, jak i tłumnie zgromadzeni widzowie, którzy nie mogli narzekać na brak adrenaliny. W tych prestiżowych zawodach zawodnicy VW Racing Polska osiągnęli wysokie lokaty w klasyfikacji wyścigu długodystansowego oraz w rozgrywanym od tego roku cyklu Porsche GT Cup Trophy.

Wyścigowy weekend rozpoczął się od piątkowych kwalifikacji, które wyśmienicie pojechał Marcin Gładysz. Po czasówce do sobotniego wyścigu, zawodnik Porschaka 997 GT3 zajmował 3 miejsce na linni startowej. Sobotni wyścig rozpoczął się w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Na linii startu zameldowało się 15 zawodników co zapowiadało bardzo ostrą walkę już od samego startu.
W tłumie zawodników Marcin Gładysz okazał się dobrym strategiem i już po pierwszym zakręcie objął 3 pozycję. Rywalizacja na 15 okrążeniach Toru Poznań uplasowała naszego zawodnika ostatecznie na 4 miejscu wśród samochodów Porsche.

Niedziela przywitała wszystkich mocnym wiatrem i zaciągającymi się chmurami deszczowymi, które dały o sobie znać już na polach startowych. W zmieniających się warunkach zawodnicy w oczekiwaniu na start trzykrotnie zmieniali ogumienie w swoich samochodach.

Marcin Gładysz: Cały wyścigowy weekend przebiegał dla nas bardzo dobrze. Sobota i czwarte miejsce w Pucharze pozwoliło mi na utrzymanie czwartej lokaty w Porsche Cup. Start do wyścigu był bardzo dobry i znalazłem się na 3 miejscu w Porsche Cup. W połowie wyścigu bardzo mocno wzrosło mi cisnienie w oponach i musiałem odpuścić około 2 sekund na okrążeniu. Wtedy wyprzedził mnie Mariusz Miekoś i tak dojechaliśmy do mety.
Niedziela to istna ruletka. Dobór odpowiednich opon był loterią. Zdecydowałem się na deszczowe koła razem z Miro Konopką z Saleena, co w rezultacie spowodowało, że podczas wyścigu, kiedy przestało padać i asfalt zaczął przesychać, moja prędkość mocno spadła i zawodnicy, którzy byli za mną zdołali mnie wyprzedzić. Zaliczyłem wizytę w pit lane na wymianę opon, bo deszczowe w warunkach suchego toru bardzo szybko się zdzierały i nie pozwoliły na osiąganie oczekiwanego rezultatu.
Pomimo pecha w niedzielę, cały wyścigowy weekend w europejskiej obsadzie na Torze Poznań był niezwykle ciekawy, a cenne doświadczenie jakie zebraliśmy w dopiero drugim starcie moim Porsche, zaowocuje podczas kolejnych rund. To był mój pierwszy start nowym samochodem na polskim torze. Teraz musimy przeanalizować wszystkie dane jakie zebraliśmy podczas zawodów i do kolejnej rundy w Poznaniu, która już 26 czerwca przygotujemy się i powalczymy z czołówką.
Chciałbym pogratulować Kubie Marcinkiewiczowi i Pawłowi Potockiemu, którzy w wyścigu długodystansowym w samochodzie z VW Jetta TDI, wypożyczonym z VW Racing Polska wygrali zawody Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w klasie do 2000 cm3.
Dziękuje kibicom za doping, mojemu tacie oraz Adamowi za wsparcie podczas zawodów. Moim mechanikom za świetnie przygotowany samochód, który ani na 5 sekund nie zawiódł mnie podczas wyścigów.


Adam Gładysz, który miał zaliczyć w Poznaniu podczas III i IV rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski debiut nowym VW Scirocco, nie pojeździł dużo po torze. Awaria techniczna samochodu wyeliminowała zawodnika ze startu. Adamowi udało się wykorzystać czas podczas piątkowych kwalifikacji na jazdy testowe nowo wybudowanego samochodu.

Adam Gładysz: Poznań to pierwsze kilometry i bojowy test mojego Scirocco TSI. Samochód wyjechał na tor prosto z naszego garażu, gdzie został zmontowany przez naszych mechaników. Przed zawodami nie mieliśmy czasu na testy. Awaria jakiej uległ samochód była nie do usunięcia na torze. Mechanicy walczyli z moim samochodem aż do niedzieli.
Przed kolejnymi zawodami samochód musi przejść dłuższe testy w warunkach bojowych, tak żebyśmy mogli ustawić zawieszenie i sprawdzić całość funkcjonowania mojej maszynki. Po takim sprawdzianie jeszcze wizyta na hamowni i wtedy będę mógł zmierzyć się w rywalizacji na torze.
Już w najbliższy weekend jadę kolejną rundę VW Scirocco R-Cup na torze EuroSpeedway Lausitz, gdzie postaram się wywalczyć co najmniej tak dobry wynik jak podczas pierwszej rundy na Hockeinheim, kiedy do mety tej prestiżowej światowej serii dojechałem na 5 miejscu. Zapraszam wszystkich kibiców do oglądania naszych zmagań, które równocześnie z serią DTM pojadą 5 i 6 czerwca. Na torze pojawi się wiele gwiazd z F1 Jan Lammers (Holandia) and Slim Borgudd (Szwecjan) i DTM, zaproszonych przez VW. Na starcie pojawi się Kurt Thiim (Dania), Harald Grohs (Niemcy) and Klaus Niedzwiedz (Niemcy). To właśnie z nimi będę mógł sprawdzić się za kierownicą Scirocco napędzanych CNG, podczas fantastycznych zawodów. Tysiące kibiców, którzy oglądają to wydarzenie w Niemczech jest czymś wspaniały i motywuje do szybkiej jazdy.
Gratuluję Kubie Marcinkiewiczowi i Pawłowi Potockiemu wygranej w Poznaniu w klasie do 2000 cm3. Chłopaki pojechali VW Jettą TDI i byli z tego startu bardzo zadowoleni. Mój brat Marcin też pojechał świetnie I wyścig w klasie Porsche.
Chciałbym podziękować moim mechanikom za ogrom pracy włożony podczas ostatniego weekendu. Praca do 3 w nocy, nad moim samochodem na pewno dała im w kość.
Patrzę w przyszłość z optymizmem i już nie mogę doczekać się kolejnych wyścigów. W Scirocco R-Cup przypuścimy pełny atak na pierwsze pozycje, a za miesiąc w Poznaniu postaramy się zaprezentować w wyścigu wszystkim kibicom nasze Scirocco TSI.


Rewelacyjnie podczas pierwszych zawodów w wyścigach długodystansowych zaprezentowali się zawodnicy Kuba Marcinkiewicz i jego zmiennik w 2 godzinnym wyścigu Paweł Potocki. Obaj bardzo szybko wyczuli wyścigową Jettę TDI i na suchej nawierzchni zdobyli pierwsze miejsce w wyścigu Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz pierwsze miejsce w Pucharze Strefy Europy Centralnej FIA w klasie samochodów do 2000 cm3. Samochód VW z silnikiem diesla okazał się strzałem w dziesiątkę do wygrania rywalizacji już w pierwszej godzinie wyścigu. Zmiana kierowcy i kolejna godzina była tylko potwierdzeniem dominacji zawodników z pod znaku VW Racing Polska.

Kuba Marcinkiewicz: Pierwsza odsłona długodystansowych wyścigów zakończyła się bardzo szczęśliwie dla naszego zespołu. Wygrana w Mistrzostwach Polski i rundzie Pucharu FIA-CEZ Trophy to wspaniały początek. Już po trzech pierwszych okrążeniach Toru Poznań biała Jetta TDI wysunęła się na pierwsze miejsce. Do końca mojej zmiany pracowałem ciężko nad powiększaniem przewagi nad naszymi rywalami. Druga godzina po zmianie i czas dla Pawła Potockiego okazał się rewelacją. Paweł bardzo spokojnie i mądrze prowadził nasz samochód. Z okrążenia na okrążenie powiększaliśmy dystans do drugiego w klasie zawodnika.
Plan wykonany w 100% i ogromna radość w zespole. Auto jest naprawdę świetne, a jego przygotowanie przez mechaników VW Racing Polska wprost idealne. Mięliśmy sporo czasu przed wyścigiem żeby ustawić zawieszenie i zrobiliśmy to bardzo dobrze. Za to wszystko należą się podziękowania dla ekipy technicznej, która słuchała naszych komentarzy i uwag.
Już za miesiąc kolejne wyścigi w Poznaniu gdzie zapowiadamy razem z Pawłem przyspieszenie na torze. Na pewno walka w klasie będzie jeszcze bardziej zacięta, bo konkurencja nie śpi i będzie chciała się odgryźć za pierwszy wyścig.
Czas miedzy wyścigami poświęcamy na ciężką pracę nad sobą i na przygotowanie się do kolejnego maratonu długodystansowych wyścigów.


Paweł Potocki Połączone rundy WSMP i Pucharu FIA CEZ Trophy były wielkim wspaniałym wydarzeniem motoryzacyjnym. Poznań stał się w miniony weekend stolicą wyścigów samochodowych. Mieliśmy nawet okazję gościć najstarszego kibica wyścigów torowych prosto z Olsztyna. Starszy Pan od 30 lat jest na każdych zawodach i kibicuje zawodnikom z Olsztyna, który jest jego rodzinnym miastem.
Podczas wyścigu wykonaliśmy z Kubą nasze zadanie. Pierwsze miejsce cieszy chyba podwójnie bo współpraca między kierowcami układała się wspaniale a do tego samochód jeździł piekielnie szybko. Na pewno Jetta TDI ma w sobie jeszcze pewne rezerwy, które będziemy chcieli wykorzystać podczas kolejnego długodystansowego wyścigu. Lepsze ustawienie da nam możliwość urwania jeszcze kilku sekund na okrążeniu. Po testach jakie planujemy przed kolejnym Poznaniem sprawdzimy zawieszenie i moc silnika. Tempo jakie nałożyliśmy od początku wyścigu było bardzo równe. Zgranie z samochodem i brak awarii dowiózł nas do mety tuż przed Piotrem Bany w Alfie 156. Przewaga kilku okrążeń jaką wypracował Kuba podczas pierwszej zmiany i moja rozsądna jazda zaprocentowały.
Dziękuję sponsorom, zespołowi VW Racing Polska i kibicom za doping. Widzimy się po raz kolejny za miesiąc
.

Dziękujemy wszystkim kibicom, sponsorom oraz gratulujemy zwycięstwa zawodnikom startującym w III i IV rundzie WSMP oraz rundzie Pucharu Europy Centralnej FIA. Zapraszamy do wizyty na EuroSpeedway Lausitz, gdzie w najbliższy weekend Adam Gładysz wystartuje w Pucharze VW Scirocco R-Cup, a już 26 czerwca widzimy się po raz kolejny na Torze Poznań. Zmagania naszych zawodników możecie śledzić na stronnie www.vwracing.pl oraz www.gladyszracing.pl i Marcin gładysz.pl. Do zobaczenia na zawodach.
Dodaj do:

(Wojciech Fuk)

2010-09-09 11:36:00Filip Mocie – weekend pełen pecha2010-09-09 11:18:00Tytuł Mistrzów Polski dla Potockiego2010-09-03 13:44:00Ales Jirasek zamiast Lisowskiego w polskim Seacie2010-06-06 11:06:00Filip Mocie – super udany debiut w WSMP2010-06-03 11:13:00Podium Miękosia na inaugurację DSMP2010-06-01 06:12:00Wielkie emocje na Poznańskich wyścigach2010-06-01 06:08:00 Podwójne podium Teodora Myszkowskiego w Poznaniu2010-06-01 05:52:00Dobra postawa Rybarczyka w I rundzie SOC2010-06-01 05:42:00Seat-y pokazały potencjał w Poznaniu2010-05-30 11:51:00Szybkie tempo VW Racing Polska w sobotnich zawodach2010-05-29 10:44:00Miękoś: W samochodzie jest duży potencjał2010-05-28 10:49:00Miękoś w nowej specyfikacji Porsche2010-05-27 11:11:00Teodor Myszkowski przed własnymi kibicami 2010-05-27 10:48:00Łukasz Byśkiniewicz przed wyścigiem w Poznaniu2010-05-27 05:38:00Domowy wyścig Rybarczyka2010-05-26 19:35:00VW Racing Polska na Torze Poznań2010-05-25 14:06:00Filip Mocie – moje pierwsze zawody cyklu WSMP
Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 202109-09.05.2021
Kalendarze:
  Medaliony Motoryzacji - Janusz Kulig
  Tomik poświęcony śp. Januszowi Kuligowi. Wspomnienia bliskich, znajomych, dziennikarzy i kibiców. Biografia, historia startów, ostatni wywiad oraz zdjęcia i filmy o Januszu Kuligu.

  Więcej informacji   Logowanie
  Login:
  Hasło: 
  © 2000-2014 Copyright by TopRally.pl, All Rights Reserved 
  Ta strona używa Cookies

  Informujemy, iż w serwisie TopRally.pl są wykorzystywane pliki cookies. 

  Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej.

  Więcej informacji na temat stosowania plików cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

  Kliknij przycisk Akceptuj Cookies, aby zaakceptować Cookies.

  Akceptuj cookies